Barvy podzimu: champagne, oříškové tóny a zlatavé odlesky jsou in

foto: Unsplash

Patří to už k tradici, že s podzimem se kadeřníci předhání s vyhlášením nejnovějších trendů. V barvách především. A jaké tedy budou barvy podzimu? Hlavně hřejivé a sexy.

Letos se překvapivě koloristé shodli, nuda musí pryč. Prostor dostaly odstíny, které jsme už léta neviděli. A nebyly by to ty správné barvy podzimu, aby v nich nechyběly především teplé podtóny. Tak například pro blondýnky je tu nabídka jemně bronzových melírů, ovšem jen v délkách! Na středně plavé až světle hnědé vlasy doporučují kadeřníci odstín, jehož barevný základ bychom našli ve sklenici šampaňského, rusovlásky ať zapomenou na falešný stud a volí sytě rubínovou, tmavovlásky potřebují své kadeře oživit záplavou slunečního světla a tmavovlásky ať klidně vsadí na sytě kaštanovou.

Podzim velí nebát se být odvážná a zkusit i trochu neobvyklou barvu vlasů. Teplými odstíny tón v tónu nikdy nic nezkazíte. foto: Unsplash

Trendy velí přirozenost

Doporučují se především barvy blízké naší barvě, jen v délkách oživené odstíny, které působí naprosto přirozeně. Cílem je, dostat do vlasů světlo. Neměly by působit jednotvárně a mdle. Pokud váháte nad odstínem sáhněte vždy po tom výraznějším, podzim vás k tomu přímo vybízí.

A jak by trendy mohly vypadat konkrétně?

Platinový blond je zpět. Ovšem s teplými podtóny, které přicházejí v sytě zlatou. Důležité je, aby u kořínků byly vlasy tmavší, ani přiznané odrostu nevadí a směrem ke koníčkům se postupně zesvětlovaly.

Záplava ohnivých odlesků. Vlasy jsou hodně promelírované několika odstíny od tmavé blond přes oříškovou až po sytou zrz. U hlavy opět tmavší a směrem do délek hrají světlejšími odlesky.

Přirozeně světle hnědá barva vlasů je prozářená zesvětlenými prameny kolem tváře. Tenhle trik výrazně omlazuje a dodává šmrnc. Tvář nepůsobí unaveně, ale naopak svěže, jako když se vrátíte z dlouhé dovolené.

Bronzová v blond pramenech tu už párkrát byla. Letos se ale vrací opravdu jen v náznaku, čím jemnější, tím to má větší říz. A znovu, jen v délkách, rozhodně ne u hlavy. Tam je opět ponechána přirozená barva vlasů.

Zářivá sexy karmínová nesmí mít v sobě ani náznak fialové. Požádejte svého kadeřníka, ať použije sytě červenou a zkombinuje ji se světle hnědou. Tím dosáhnete požadovaného tónu a lze tak dobře vybalancovat sytost, na kterou si troufáte.

Klasický melír v kurzu není, ale bez zesvětlení se barvy podzimu neobejdou. Poté musí ještě kadeřník použít jemný přeliv o zhruba tři tóny světlejší, než je zbylá převaha vlasů. Celý účes má působit, jako by vám prameny vyšisovalo slunce.

Zdroj: glamour.com, elle.com, marieclaire.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související