Tipy pro OPÁLENOU PLEŤ

Po každém slunění nepodceňujte tyto tři kroky.
Péče o opálenou pleť
foto: PxHere.com
Sluníčko umí být kamarád, ale taky pěkná potvora. A nikdo to neví lépe než naše pleť. A že jí občas vyvalováním na přímém poledním slunci nebo celodenním pobytem na pláži dáváme zabrat.

Ochranné krémy leccos zachrání, ale zdaleka ne vše. Zvýšená dávka péče je tedy právě teď na místě, zejména pokud chcete tu pracně získanou zlatavou barvu zachovat, neloupat se jako had a mít stále pružnou a pevnou pleť.

1. Jemná koupel

Po opalování je kůže hodně citlivá, proto ji drážděte co nejméně. Sprchujte se jen krátce, ideálně vlažnou vodou (rozhodně ne horkou), koupel si raději odpusťte a používejte šetrná hydratační mýdla, která nemění ph pokožky. Klidně ta vhodná pro miminka nebo atopickou pleť.

2. Kdo maže, ten netrpí

Čím více vláhy a péče kůži dopřejete tím lépe. Použít můžete mléka po opalování, ale mnohem vhodnější jsou přírodní oleje. Skvělý je například meruňkový, který nejenže pokožku dobře zvláční a vyhladí, ale také pomáhá k její regeneraci a dokonce i zachovává a udržuje kýžený bronzový odstín.

3. Rychlá pomoc

Pokud jste to se sluníčkem přehnali, rudá místa ošetřete pathenolem a poté zklidněte arganovým nebo mandlovým olejem. Použít je můžete i na obličej. Například arganový olej velmi dobře snáší i pleť se sklonem k akné. Skvělým pomocníkem je také aloe vera, ideálně v přírodní formě. Stačí ji mít doma na okně jako domácí květinu a když je potřeba, kousek listu ustřihnout a dužinou potřít spálená místa. Pokud se objeví sluneční alergie, nejčastěji ve formě drobných pupínků, připomínajících ekzém, zklidněte kůži fenistilem, účinný je ale také silný nálev z černého čaje nebo obyčejný jogurt. Podrážděnou pleť pokud možno vůbec znovu nevystavujte slunci a jestliže vyrážka nezmizí, je na místě zajít za dermatologem, který doporučí vhodnou léčbu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související