Povinná výbava: Které make-upy s UV filtrem jsou nej?

Tvář si je třeba chránit po celý rok
Tři nejlepší make-upy na léto
foto: PxHere.com

Co musí dobrý barevný podklad splňovat především? Důležité je, aby pleť zbytečně nezatěžoval, jemně kryl, měl UV filtr a dobře hydratoval.

Nabídka je natolik pestrá, že vybrat ten pravý make-up je běh na dlouhou trať. Vím, o čem mluvím. Testovat je, je moje práce, záliba i vášeň, a tak mi můžete věřit, že žádný podprůměrný bych vám rozhodně nedoporučila. Naopak, podělím se s vámi o ty, které jsou opravdu top. A pro fajnšmekry tu mám tajný tip navíc! 

1. CC Creme Correcteur Couleur, YSL, Top Secrets, 1659 Kč

Je tak jemný, že nikdo nepozná, že jste nalíčená, přesto vaše tvář bude vypadat skvěle. Projasněně, zdravě a mladistvě. Jeho hlavním úkolem je pleť barevně sjednotit, proto existuje ve třech verzích. Rose rozjasní matnou a unavenou pokožku, Apricot srovná nerovnoměrný tón pleti a Levandule neutralizuje žlutý podtón. Navíc tvář velmi dobře chrání, protože má SPF 35. Je tedy ideální i na dovolenou. Pokud ovšem potřebujete více krytí, zvolte ho jako podklad a přes něj naneste klasický make-up, například Touche Éclat Le Teint YSL, s ním si rozumí opravdu dokonale.

2. Skin Feels Good Lancȏme, 950 Kč

Ač je na trhu již delší dobu, nedám na něj dopustit. Vlastně to byla láska na první pohled. Vyniká hedvábnou texturou, kryje tak akorát a před sluncem chrání SPF 25. Jeho výhodou je, že pokud potřebujete silnější krytí, dá se bez problémů vrstvit, přesto stále vypadá velmi přirozeně. Myslím, že ho mám ráda i proto, že obsahuje moji oblíbenou moringu, bez které si péči o pleť už nedovedu představit.

3. Nude Air Dior, 1510 Kč

Čím jsem starší, tím důsledněji vyhledávám make-upy, které dobře kryjí, aniž by pleť zatížily a tvář po nanesení vypadá co nejpřirozeněji, rozjasněná a svěží. Nude Air od Dioru se k nim rozhodně řadí. Ač je lehounký, velmi dobře kryje, díky tekuté, jemně olejové textuře se skvěle roztírá a vydrží i několik hodin. Jako u Skin Feels tu najdeme SPF 25. Kombinace olejů, vitaminů a minerálů slibuje kromě krytí i péči, takže jako podklad vám v tom případě stačí jen sérum, zejména pokud máte mastnější pleť. U sušších typů pleti bych pod tento make-up určitě doporučila kvalitní hydratační krém.

Můj tip:

Cicapair Tiger Grass, Color Correcting Treatment, Dr. Jart+ 1090 Kč, prodává Sephora

Hodně zvláštní záležitost. Když ho otevřete, uvidíte, pozor, nelekněte se, zelený krém. Pokud ovšem šok překonáte a natřete si s ním tvář, zjistíte, že zelená barva se jakoby kouzlem mění na růžovo-béžovou. Obrovským plusem tohoto krému je, že zakrývá červené žilky, pupínky, rozšířené cévky. Nejedná se o běžný make-up, krém kryje jen začervenalá místa, sjednocuje odstín a dodává svěží vzhled. Dalším velkým bonusem je, že chrání pleť před sluncem SPF 30, takže se stane vaším „must have” přípravkem. Použít ho můžete také jako primer.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související