Krásky a jejich trendy tetování. Hledáte inspiraci? Začněte u nejlepších!

Stále více lidí touží nechat si své tělo potetovat. Propadly tomu i slavné krásky.
Angelina Jolie
foto: Instagram Angelina Jolie

Jednou z nejstarších podob výtvarného umění je bezesporu tetování. A rozhodně ani ve 21. století není out. Právě naopak!

Už pravěcí lidé brali malbu na tělo jako součást nejrůznějších rituálů a zdobili se jím především šamani kmenů. A historií lidstva se vine jako červená nit. Našli bychom ho vlastně úplně všude. Ve starém Egyptě, Číně, Řecku, v Římě… Tetování bývalo také znakem otroků a vězňů. Kmen Ainuů, který žil v Japonsku od 2. století našeho letopočtu zdobil tváře můžu a žen především geometrickými symboly. A tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho a stejně by výčet nebyl úplný. Zdobit si svá těla k nám prostě patří. Jde o jakési vyjádření vlastní podstaty, módu, zálibu… A mnozí mu propadli zcela.

Říká se, že tetování je droga. Jednou začnete a pak už nevíte kdy přestat. Podobně to mají i slavné krásky, které své tělo zdobí symboly, myšlenkou, datem narození dětí, nebo si prostě nechají poradit od tatéra. Zkrátka „kérka“ je hit a zdobí velkou část populace. Jejich trendy pak udávají nejen sami tatéři, ale převážně slavné osobnosti. Nebo vy byste se nenechali inspirovat ozdobeným tělem hvězdy, kterou zná celý svět?

ANGELINA JOLIE

Americká herečka Angelina Jolie (45) se nechává tetovat svým dvorním tatérem z Kambodže, thajským mnichem Ajarna Noo Kanpae.

Její tělo je plné buddhistických symbolů, mantrami, které ji mají ochraňovat před zlými duchy. Kdybyste ale měli možnost si ji prohlédnout lépe, najdete i thajského tygra, kambodžské písmo či nápisem Know your right neboli „Znej svá práva”

RITA ORA

Tetování stejně jako Angelina, podlehla i britská zpěvačka a herečka Rita Ora (29).

Na svém těle má kolem třiceti obrazců, které si nechala vytetovat i od slavného tatéra, bubeníka kapely Red Hot Chili Peppers Chada Smithe. Nejviditelnější kérka je na levém bicepsu, kde má řeckou bohyni krásy a lásky Afrodíté, která drží v rukou její srdce. Na druhé ruce má pak ptáčka v kleci.

HALLE BERRY

Americká herečka Halle Berry (54) dlouho odolávala trendu tetování, a pokud ji paparazzi nachytali s nějakou malůvkou na těle, byl to opravdu jen obrázek kvůli filmu. Přesto nakonec ani ona není neposkvrněná. K dvaapadesátinám si nadělila něco mimořádného.

Na Instagramu zapózovala fanouškům při vaření snídaně pro svého muže a odhalila tak záda ozdobené větvičkou s 26 lístky.

LADY GAGA

Americká zpěvačka italského původu Lady Gaga (34) se uměleckými kreacemi zdobí poměrně často. Její nejznámější tetování, které si nechala udělat v Japonsku, je úryvek od německého básníka, spisovatele a dramatika Rainera Maria Rilkeho, které má na levé paži.

V originále zní: „In der tiefsten Stunde der Nacht, gestehen Sie, dass Sie sterben würde, wenn Sie wurden verboten, zu schreiben. Und schauen tief in deinem Herzen, wenn sie sich ihrer Wurzeln, die Antwort, und fragt sich, muss ich schreiben?Překlad: „V nejhlubší hodině noci si přiznej, že bys zemřel, pokud by bylo zakázáno psát. A nahlédni hluboko do svého srdce, ke své podstatě i odpovědím, a zeptej se sám sebe, musím psát?“

Zpěvačce to připomíná, že v životě se má věnovat tomu, co umí. Pokud však budete její tělo zkoumat dál, najdete malůvky čarodějnice, jednorožce či hudební symboly. 

RIHANNA

Americká zpěvačka původem z Barbadosu Rihanna (32) je doslova plátnem tatérů.

Její tetování jsou skutečně ohromující. Nejvýraznějším obrazcem, který je inspirací pro mnoho žen, je egyptská bohyně pod jejími prsy. Na těle Rihanny pak nechybí africké symboly, rok jejího narození či římské číslice.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související