Brooke Shields září v nové kampani. V 56 letech a bez retuší!

foto: Netflix

Možná je to nový trend, který jen tak něco nezastaví. V kampaních i na přehlídkách předních světových módních značek se čím dal častěji objevují ženy ve věku babiček. A vypadají skvěle. Důkazem této vlny je i modelka a herečka Brooke Shields.

Většina z nás si tuhle modrookou tmavovlásku pamatuje z legendárního filmu Modrá laguna. Jenže tenkrát bylo Brooke pouhých čtrnáct let. A byla prostě krásná. Že za tuhle roli dostala Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herečka, si asi nepamatuje nikdo. Není to podstatné, její přednosti byly a jsou jinde.

Ve stejném roce se stala nejmladší modelkou, která se kdy objevila na obálce módního magazínu Vogue a známá se stala i díky účinkování v kontroverzní reklamě na džíny Calvina Kleina. V televizní verzi této reklamy pronášela lehce přidrzlý, provokativní slogan: „Chcete vědět, co je mezi mnou a mými džínami od Calvina? Nic!“

Je to tu zas

A přesně 42 let po té šokuje znovu. Opět v džínách a dokonce nahoře bez! V kampani pro jarní kolekci 2022 Jordache, kterou nafotil fotograf Cass Bird, vypadá úžasně. „Beru to jako čest, že můžu reprezentovat svůj věk,“ prohlásila.

foto: pro Jordache Cass Bird

Jen těžko se věří tomu, že se focení prý obešlo bez retuší, ale Brooke Shields se dušuje, že je to tak. „Bylo pro mě důležité, ukázat moje 56leté tělo, tak, jak opravdu vypadá. Myslím, že upřímnost je důležitá,“ prohlásila v rozhovoru pro magazín People. „A v Jordache se mnou souzněli. Kolekcí, která zahrnuje džíny různých střihů, oslavují myšlenku být sexy a odvážná. Ve svých kampaních vždy představovali silné, pracovité a ambiciózní ženy. Nikdy to nebylo jen o modelech. Vždycky jsem to oceňovala – je to jiný druh reklamy, která se zaměřuje na ženskou sílu, “ dodala.

Zadarmo to nebylo

Brooke je známá tím, že na své postavě poctivě maká a přípravu před focením rozhodně nepodcenila. V rozhovoru pro časopis People ještě přiznala, že hodně cvičila a změnila i životosprávu. „Se svým trenérem Ngo Okaforem jsem se připravovala opravdu tvrdě, často od pěti od rána. A nepila jsem, takže bylo snazší se ráno probudit. Bylo to na hranici mých možností, ale moje ego mi pomohlo! Říkala jsem si, že když se ty fotky povedou a budou se líbit, budu na sebe hrdá.“

foto: pro Jordache Cass Bird

Brooke Shields ví, jak být i po padesátce sexy

Brooke Shields
foto: Instagram Brooke Shields

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související