Chystáte se na lyže? Italské Dolomity zasypal čerstvý sníh

foto: Tourist Board Val di Fassa/ Patricia Ramirez

Začátek zimy nebyl v italských Dolomitech na sníh zrovna štědrý, ale vše je, zdá se, napraveno. V posledních dnech vydatně sněžilo a místy leží až půl metru čerstvého prašanu. Všichni, kdo se sem právě chystají vyrazit, se tak můžou těšit na skvěle upravené sjezdovky. A podle předpovědi i převážně slunečnou oblohu.

Hojně sněžilo i ve střediscích, které jsou mezi Čechy velmi oblíbené, jako je Monte Bondone, Paganella nebo Madonna di Campiglio v regionu Trentino. A v příštích dnech se očekává, že teploty budou příznivé a přírodní sníh vydrží. Hurááá. Jak jsme se nedávno sami přesvědčili, sněhu v Dolomitech letos padalo opravdu málo. V údolích neležel prakticky žádný a sjezdovky byly v perfektním stavu především díky umělému zasněžování. Oproti loňské sezoně, kdy bylo sněhu nejvíc za poslední roky, ale lanovky se kvůli pandemii nemohly rozjet.

foto: Tourist Board Val di Fassa/ Patricia Ramirez

Nejen sníh, ale i hudba a jídlo

Takže, pokud se chystáte na jarní prázdniny do Itálie, můžete se těšit, že si tu loňskou smolnou sezonu vynahradíte. Kromě toho v Trentinu vrcholí i kulturní doprovodné aktivity. Na nadcházející týdny je naplánováno hned několik událostí, které vám můžou zpestřit dovolenou.

foto: Tourist Board Val di Fassa/ Patricia Ramirez

V údolích Fassa a Fiemme se koná od 5. do 13. března Hudební festival Dolomity Ski Jazz, takže vaše lyžařské umění tak přímo na sjezdovkách a v horských chatách doprovodí rytmy jazzu. Pro milovníky gastronomie se v těchto údolích a v San Martino di Castozza koná festival „Šťastného sýru“. V březnu budete mít během lyžování možnost ochutnat i různé sýry spárované s tím nejlepším výběrem místního vína. No, a nesmíme opomenout již tradičně oblíbené „Trentino Skisunrise“, které se koná 17. března v několika střediscích v Trentinu. Díky této akci můžete být mezi prvními na čerstvě upravené sjezdovce za východu slunce a vychutnat si snídani v některé z horských chat s těmi nejlepšími výhledy na sníh i skalisté masivy zbarvené sluncem.

Relax po lyžování? Užijte si wellness ve vysoké nadmořské výšce

Uprostřed hor, ponořeni do teplé vířivky můžete naopak obdivovat poslední slunečné paprsky, které osvětlují vrcholky a obarvují oblohu do odstínů červené, přes purpurovou až po indigovou. Tuhle podívanou nabízí například v Pozza di Fassa aquacentrum QC Terme, kde lze sledovat růžově se zbarvující horské stěny zvané Rosengarten („růžová zahrada“) přímo z venkovních bazénů.

foto: Tourist Board Val di Fassa/ Patricia Ramirez

Zážitků ale můžete mít ještě víc. V 2 225 metrech nad mořem, na slavné trase Sellaronda v lyžařské oblasti Col Rodella, se v horské chatě Salei nachází velké wellness centrum s výhledem na sjezdovky a okolní hory. Malý ráj mezi nebem a zemí se saunami a vyhřívanými bazény a relaxačním prostorem na velké soukromé terase…. Kdo by odolal. Dá se sem dostat na lyžích, ale také z Passo Sella na sněžném skútru.

A přidáme ještě jeden tip. V údolí Val di Sole na úpatí ledovce Presena se nachází horská chata Capanna Presena s několika příjemnými a udržovanými pokoji, saunou s vířivkou a výhledem na ledovec a pohoří Brenta, které se při západu slunce rozzáří mnoha barvami. Tuto podívanou lze obdivovat i z lázní v horské chatě Solander, v srdci lyžařské oblasti Folgarida-Marilleva.Val di Fassa: Perla Dolomit v sevření růžových hor

foto: Tourist Board Val di Fassa/ Nicola Angeli

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související