Drunk Elephant: novinka, která stojí za pozornost

Vyzkoušeli jsme!
foto: Drunk Elephant

Když se na trhu objeví úplně nová kosmetická značka, zbystříme. Zejména pokud ji doprovází pověst, že to má být skutečně bomba. Tak se pojďme na Drunk Elephant podívat trochu blíže.

Nestává se zase tak často, že by k nám nová kosmetická značka vtrhla s kompletní ucelenou řadou péče o tvář, tělo i vlasy. Jenže u Drunk Elephant, to vlastně ani jinak nejde. Jednotlivé produkty totiž na sebe navazují a dají se i vzájemně velmi dobře kombinovat. Podle toho, co vaše pleť zrovna v danou chvíli potřebuje.

Zdraví pleti na prvním místě

Filozofie značky je založená především na maximálním ohledu na zdraví pokožky. Veškeré přípravky obsahují pouze ingredience, vybírané na základě jejich biokompatibility. Tím je myšleno, že se zaměřují na zdravé hodnoty pH a efektivní aktivní přísady, které zároveň podporují a udržují ochranný plášť pleti. Velmi důležité je ale i to, co neobsahují. Nenajdete v nich esenciální oleje, alkohol, silikony, chemické složky na ochranu proti slunci ani parfemace a barviva. Tedy nic, co bývá častou příčinou podráždění a dalších problémů. Pleť tak dostane šanci vrátit se do své zdravější a vyváženější podoby. Tento režim, založený na eliminaci určitých ingrediencí, je prospěšný pro všechny typy pleti a inspiroval i vznik hnutí na Instagramu s názvem #barewithus. Jedná se o sbírku selfies bez make-upu, která dokumentuje příběhy těch, co objevili nejen zdravější pleť, ale i své sebevědomí.

Péče od hlavy k patě

Značka Drunk Elephant vstoupila na trh v USA v roce 2013 s šesti produkty. Tato řada se stala kultovní záležitostí a dnes značka nabízí ucelenou sadu produktů pro péči o obličej, vlasy a tělo. Z těch, které jsem měla možnost vyzkoušet, mě zatím nejvíc zaujal pleťový olej Virgin Marula Luxury Facial Oil.

foto: archiv firmy

Oleje miluju a o marulovém vím, že je skvělý na vlasy, ale na pleť jsem ho zkoušela poprvé. Nadchnul mě rychlým vstřebáváním a pleť po něm byla krásně jemná, vypnutá a vyhlazená. Pro lepší výsledky se ale marulový olej má používat alespoň 30 dní, tak uvidíme. Jdou o něm zvěsti, že je možná ještě lepší než arganový, tak jsem na tenhle africký zázrak dost zvědavá.

Dalším produktem, který můžu doporučit je T.L.C. Framboos Glycolic Night Serum, jemný gel s AHA kyselinami. Na stažení rozšířených pórů a rozjasnění pleti geniální záležitost. A do třetice jsem si hodně oblíbila krém na obličej Lala Retro Whipped Cream. Je to přesně ten typ krému, který s chutí použijete kdykoli a vůbec o tom nepřemýšlíte. Je příjemný, nedráždí, nestahuje, nemastí. Zkrátka o něm hned po nanesení ani nevíte, jen vaše tvář si libuje. To mám fakt ráda.

Celou řadu Drunk Elephant u nás prodává Sephora a objednat si ji můžete i online. Myslím, že dobrým začátkem, jak se s touto značkou seznámit, je pořídit si sadu mini produktů a vyzkoušet si, jak vám budou vyhovovat.


Osobní zkušenost

Zakladatelka značky Tiffany Masterson pochází z texaského Houstonu a je matkou čtyř dětí. Předtím než založila značku Drunk Elephant, se
potýkala s celou řadou potíží se svou pletí. Od smíšené pleti, mastné T-zóny, přes „citlivou“ pleť (tedy to si alespoň myslela), občas
náchylnou k pupínkům, až po viditelné póry. Byla z toho nešťastná a zkoušela jednu kosmetickou značku za druhou, ve snaze najít něco, co by jí
pomohlo.

Zlom přišel v okamžiku, kdy si začala přivydělávat prodejem tuhých mýdel. Ponořila se do studia o kosmetických přísadách a zjišťovala, jak na ně pleť reaguje a jakou roli hrají ve složení produktů. „Pokud pleť vystavíme iritantům a kožním senzibilizátorům, mohou napáchat sice nepatrné, ale zároveň kumulativní škody a zanechat pleť v reaktivním režimu,“ říká Tiffany. „Jsme přesvědčeni, že máme „citlivou“ pleť, ale často se jedná pouze o pleť, která se v průběhu času stane přecitlivělou. A to je problém, se kterým si lze snadno poradit.“ Tiffany chtěla, aby lidé pochopili, že cesta ke zdravé pleti je snadná: používejte produkty vysoké kvality a vyhněte se všudypřítomným přísadám, které nejsou nezbytně nutné a mohou stát za problémy s dysfunkční pletí.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související