Harley Quinn po boku Jokera. Lady Gaga v nové filmové roli

foto: Warner Bros

Pokračování Jokera s názvem Joker: Folie a Deux pomalu odhaluje střípky informací. Nejpsychopatičtější romance představí šílenou Lady Gaga v herecké roli Harley Quinn. Film vstoupí do kin v říjnu příštího roku.

Herec Joaquin Phoenix díky roli Jokera získal svého prvního Oscara. Nyní se od prosince natáčí další díl s názvem Joker: Folie a Deux. Vedle Jokera se objeví jeho drahá polovička Harley Quinn. Tuto divokou kartu získala slavná zpěvačka a herečka Lady Gaga.

Joker, nevídaná senzace

Film Joker se na filmovém plátně objevil v roce 2019 a stal se okamžitě celosvětovým hitem. Snímek, který stál šedesát milionů a na tržbách z kin vydělal víc než miliardu dolarů, získal hned několik ocenění. Z jedenácti oscarových nominací proměnil ve zlatou sošku dvě – za nejlepší hudbu a nejlepšího herce v hlavní roli pro Joaquina Phoenixe.

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker.

Zrodila se královna

Lady Gaga má s hereckým světem své zkušenosti. Po menších rolí se díky dramatu Zrodila se hvězda (2018) vystřelila mezi filmovou elitu a přineslo jí to dokonce nominaci na Oscara. Neméně na sebe upozornila o tři roky později, a to v životopisném filmu Klan Gucci. Nyní získala roli Harley Queen především proto, že půjde o muzikálové zpracování.

V roli vystřídá herečku Margot Robbie, která si zahrála Harley Quinn hned třikrát, a to ve filmech Sebevražedný oddíl (2016), Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020) a Sebevražedný oddíl (2021).

Podle fotografie je zřejmé, že mezi hlavními protagonisty dojde na románek. Pokračování Jokera je plánováno na říjen příštího roku. Tato komiksová adaptace přetvořená na muzikál má být podle informací posledním projektem společnosti DC, který nebude patřit pod nově vytvořenou sérii v čele s vedením Jamese Gunna a Petera Safrana.

zdroj: Kinobox.cz, Warner Bros., People.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související