Helen Mirren boří mýty: Dlouhovláskou bez ohledu na věk

foto: Netflix

Když se před pár dny herečka Helen Mirren (77) objevila v Berlíně během zahájení filmového festivalu Berlinale na červeném koberci, všem přítomným spadla brada obdivem. Navzdory věku se blýskla nejen skvělou figurou v oslnivé elegantní róbě s hlubokým dekoltem, ale také nádhernými dlouhými vlasy, které u žen jejího věku nevídáme zase tak často. A slušelo jí to náramně.

„A až ti bude padesát, rozhodně se nech ostříhat.“ Poučka, kterou jste ještě donedávna mohly číst snad v každém ženském lifestylovém plátku, dnes rozhodně neplatí. Mnohé celebrity ji dokonce zcela staví na hlavu a namísto zkracování volí, navzdory věku, dlouhé hřívy. Stačí se jen podívat třeba na zpěvačku Cher (76 let), herečky Meryl Streep (73), Sarah Jessica Parker (57) nebo Demi Moore (61). Vypadá to, že čím jsou starší, tím delší vlasy mají. Což nyní rozhodně platí o Helen Mirren, která v minulosti sázela spíše na kratší sestřihy. Dlouhá hříva jí ale dodala na ženskosti a i přes blížící se osmdesátku vypadá famózně!

Důraz na zahuštění

Důvodem, proč nám dříve radili, abychom se s přibývající lety nechaly ostříhat, je především fakt, že věkem vlasy slábnou a řídnou. A když je necháte dlouhé, je to prostě vidět a nevypadá to dobře. 21. století nám ale naštěstí nabízí metody, díky kterým můžete mít husté vlasy klidně v devadesáti. Kromě správné péče, vyvážené stravě, vitaminům a nejrůznějším růstovým sérům jsou jednou z nejúčinnějších metod vlasové výplně. Na řídnoucí vlasy se jednoduše „nalepí“ další prameny a výsledkem je pak hustá i dlouhá hříva. Londýnské kadeřník Tom Smith si myslí, že právě tato metoda byla u Helen Mirren použitá. Jak prozradil Daily Mail, zaručuje okamžitý přirozený výsledek a je vhodná v každém věku. „Nejde o levnou záležitost a na doplňování je třeba chodit každé tři měsíce,“ upozorňuje Tom. „Ale výsledek je pak jako u Helen skvělý,“ dodává.Trik navíc

I přes perfektní práci kadeřníků ale nemáte vždy zaručeno, že výsledek bude působit za všech okolností dobře. Podle Toma Smitha je také důležité nezapomínat na správný styling. Vlasy i díky menopauze nejvíce řídnou přímo na čelem a v okolí spánků, což se dá opticky zmírnit jednoduchým trikem. Jak si Tom všiml, využili jej i kadeřníci Helen a to tak že jí vlasy zlehka sčesali k jedné straně, aby nebyly v přední linii příliš uhlazené. Doma to můžete udělat tak, že si vlasy sčešete k jedné straně a pak přehodíte na druhou, tím se krásně načechrají a působí bohatším dojmem. Vyhněte se také příliš uhlazeným účesům a pěšince uprostřed. Raději volte vzdušnější uvolněnější styling. A pokud máte vlasy od přírody zvlněné, jásejte. Když je necháte jen volně uschnout a pak upravíte gelem nebo slaným sprejem, budou také působit bohatším dojmem, než když je pracně narovnáte.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, elle.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související