Herečky Aniston, Cox a Kudrow opět spolu. Budou noví Přátelé?

foto: HBO

Noví Přátelé? Bohužel, žádné pokračování legendárního seriálu se nekoná, ale přátelství hlavních hrdinek v soukromí trvá stále. Proto nebylo divu, že během odhalení hvězdy na chodníku slávy, kterou získala herečka Courteney Cox, u toho nemohly chybět její kolegyně a kamarádky herečky Jennifer Aniston a Lisa Kudrow.

Jméno Courteney Cox už bude navždy vytesáno na slavném hollywoodském chodníku slávy v Los Angeles. Svou hvězdu herečka odhalila vede dalších 2750 osob, a to za přítomnosti kolegyň Jennifer Aniston, Lisa Kudrow a Laura Dern. „Je nám velkou ctí, že tu dnes můžeme být společně s tvojí rodinou a přáteli,” napsala Jennifer Aniston na své sociální síti, kam přidala i fotografie z odhalení.

Třicet let přátelé

Americký seriál Přátelé se stal jedním ze symbolů devadesátých let, poprvé jej odvysílala televize Fox 22. září 1994. Herci dostali za jeden díl 22 tisíc dolarů. K prvnímu setkání hereček tak poprvé došlo před 30 lety a téměř okamžitě si na place padly do oka. Dnes všechny svorně tvrdí, že jsou jedna rodina.

Přestože Countrey Cox měla za sebou v devadesátých letech už několik celovečerních filmů, role Moniky Geller v Přátelích ji doslova katapultovala mezi slavné herečky. V roce 1994, kdy se vysílala první řada Přátel, vyšla s Cox také úspěšná kriminální komedie Ace Ventura: Zvířecí detektiv v hlavní roli s Jimem Carreym.

Poslední epizodu Přátel odvysílala stanice NBC 6. května 2004. Streamingová služba HBO Max pak oblíbenou šestici kamarádů, kam patří i Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer, pozvala do speciálního vzpomínkového dílu. Divákům tento díl nabídl pohled do zákulisí v hollywoodském studiu Stage 24 a vzpomínání herců na natáčení. Diváci měli šanci na obrazovce vidět i Davida Beckhama, Lady Gagu, Toma Sellecka, Justina Biebera nebo Kita Harringtona, kteří se v seriálu Přátelé také objevovali. Friends: The Reunion (Přátelé: Setkání po letech) mělo premiéru 27. května 2021.Už nikdy nebudou noví Přátelé

V roce 2019 magazínu Rolling Stone tvůrkyně seriálu Marta Kaufmann sdělila, že se nové díly Přátel už natáčet nebudou. „Seriál byl o době, kdy jsou pro vás vaši nejlepší přátelé něco jako rodina. To už je ale dávno pryč, herci jsou mnohem starší. Mohli bychom těch šest herců dát znovu dohromady, ale to duše seriálu by byla pryč. Pokračování by všechny jen zklamalo,“ řekla v rozhovoru.

Možná ale dojde na další speciál. Pod taktovkou HBO nebylo totiž natáčení vzpomínkového dílu první. V roce 2014 ho zorganizoval americký moderátor Jimmy Kimmel ve své talkshow. Ten dokonce ve svém studiu nechal postavit ikonickou kuchyň z bytu Monicy a Rachel. Kdo tak nedá dopustit na tento seriál a rád by se podíval na všech 236 dílů, od roku 2021 si je může pustit na stanici HBO i s českým dabingem.

zdroj: Rolling Stone, HBO, Vogue.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související