Jak bydlí princ a princezna z Walesu? Dál ve svém skromném a tajemstvím zahaleném domě

foto: Wikimedia Commons

Ačkoli mnozí ve Velké Británii očekávali, že po smrti královny dojde v královské rodině k větším změnám i ohledně stěhování jejich členů, opak je zatím pravdou. Princ a princezna z Walesu, William a Kate, zůstávají dál ve svém – na královské poměry skromném – příbytku. A podle expertů na královskou rodinu se stěhovat rozhodně nechystají.

Když se princ William, Kate Middleton a jejich tři děti princ George, princezna Charlotte a princ Louis přestěhovali loňský první víkend v září do Adelaide Cottage ve Windsoru, netušili, že se velmi brzy jejich život převrátí vzhůru nohama. Smutná náhoda tomu chtěla, že právě v den, tedy 8. září, kdy tu děti začaly chodit i do školy, zemřela královna Alžběta II. Tehdy ještě vévoda a vévodkyně z Cambridge si přáli pro své děti vytvořit co „nejnormálnější“ prostředí a proto místo honosných paláců zvolili ke svému životu poměrně malý dům s lehce tajuplnou minulostí.Hrad Windsor je neláká

Po smrti královny se očekávalo, že brzy svůj skromný čtyřpokojový dům opustí a přesunou se na nedaleký hrad Windsor, kde by jim to jako budoucímu královskému páru jistě slušelo víc. Jak ale uvádí Daily Express, neexistují žádné náznaky, že by se „velšská pětka“ (jak se rodině začalo říkat) hodlala ze svého domu stěhovat. Deník uvádí, že jsou šťastní tam, kde jsou. A hrad Windsor, kde královna strávila poslední roky svého života po boku manžela prince Philipa, je nikterak neláká.

To, jak princ a princezna z Walesu opravdu bydlí a jak to u nich doma vypadá, prozradila expertka na královskou rodinu Camilla Tominey v pořadu This Morning. „Když mluvíme o skromném ubytování, musíme si uvědomit, že skromné je výhradně ve srovnání s bydlením v královských palácích a hradech. Dům není moc velký, ale jinak nabízí veškerý komfort. A v porovnání s dřívějším bydlením Williama a Kate v Kensingtonském paláci uprostřed Londýna nabízí dostatek soukromí a klidu. Interiéru domu vévodí pohovka s tradičně čistými liniemi, což mu propůjčuje královský vzhled,“ doplňuje interiérová designérka Deepa Mehta-Sagar.

„Celý prostor ožívá tóny červené a květinovými polštáři, které mu dodávají hřejivou atmosféru. Je to formální, ale přívětivé a je to perfektní místo, ze kterého může pár poskytovat rozhovory. Rezidence se čtyřmi ložnicemi je zařízena velmi tradičně. Například interiér hlavní ložnice je inspirovaný vybavením z královské jachty z 19. století,“ pokračuje. „Dům má také neutrální barevné schéma v čele s královskou modrou a tmavě červenou s nádechem zlata pro dotek elegance. To vytváří uklidňující účinek, který je ideální pro rodinu s malými dětmi.“Princ a princezna z Walesu a jejich nemovitosti

„Dobře udržované zahrady kolem Adelaide Cottage si podle všeho zachovaly stejný vzhled jako před 200 lety, kdy byl dům postaven,“ říká Mehta-Sagar. „Přibyla jen štěrková příjezdová cesta, přístavek z červených cihel a vrátnice. Což je jen nenápadný bezpečnostní detail, v souladu s touhou královské rodiny po soukromí a normálnosti.“ Princ a princezna z Walesu ale samozřejmě vlastní i další nemovitosti. Byt v londýnském Kensingtonském paláci si ponechali pro oficiální reprezentativní účely. Dále mohou užívat své venkovské sídlo Anmer Hall na panství Sandringham. Adelaide Cottage je z jejich nemovistí nejmenší, ale plně vystihuje jejich touhu vychovávat děti obyčejným způsobem, a přitom zajistit, aby zůstaly součástí královské historie,“ myslí si Mehta-Sagar.

zdroj: www.marieclaire.com, www.people.com, www.dailymail.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související