Jak působit mladší? Osvojte si minutový trik k projasnění očí

foto: Unsplash

Proč v zimě působíme unavenějším dojmem? Spíme méně, než bychom potřebovali, pleť je světlejší a tudíž tmavé kruhy pod očima výraznější. Což nám zbytečně přidává léta. Jednoduchý trik společně se správnou péčí i životosprávou ale mnohé napraví.

Na očích se únava projeví okamžitě, tmavé kruhy pod očima, vrásky kolem očí, otoky… To vše lze ale do velké míry eliminovat, tvrdí make-up artistka Saffron Hughes a nabízí několik účinných triků, jak na to. V první řadě radí, abychom se zaměřili (ano, nehezké váčky pod očima se týkají i mužů) na zdravý jídelníček s dostatkem vitaminů, především vitaminu D, který nám právě v zimě hodně chybí. A jak své oči projasnit?

Trik se lžičkou

Možná už jste o tom slyšeli, ale Saffron tenhle trik považuje za jeden z nejúčinnějších a rozhodně ho všem doporučuje. Stačí, když budete mít lžičku v mrazáku, nebo pro urychlení raději dvě. A ráno po probuzení je přitisknete na pár sekund na dolní víčka. Přitlačení funguje v podstatě jako lymfatická drenáž, takže povislá pleť se vypne, otok ustoupí. „Když to neuděláte a nanesete péči a korektor na pomačkanou pokožku, výsledek nalíčení bude působit vždy velmi špatně a zbytečně vám přidá léta,“ upozorňuje vizážistka.

Na švestku patří broskev

Nechápete? Vysvětlení je jednoduché. Tmavé kruhy pod očima svou barvou nejčastěji připomínají barvu zralých švestek. A pokud je chcete zamaskovat, vyberte si k tomu korektor v broskvovém odstínu, který je nejlépe skryje. Někdy to svádí volit hodně krycí korektor tužší konzistence, vy ale tuhle chybu nedělejte, radí Saffron. Usazuje se totiž v jemných linkách kolem očí, zdůrazňuje je, vy pak vypadáte zbytečně starší. Raději volte tekutý, hydratační korektor s projasňujícím efektem, který sice nekryje tak dokonale, ale to se dá vždy dohnat více slabšími vrstvami.

Rozjasnění, linky a řasy

Tahle svatá trojice zajistí, že vaše oči budou působit mladším a jasnějším dojmem. Na hranu spodního víčka naneste bílou linku. „Tenhle trik pomáhá bělmu vašich očí vypadat jasněji, čímž oči vypadají větší a jiskrnější,“ vysvětluje vizážistka. Dalším důležitým krokem je použití rozjasňovače do vnitřního koutku oka a těsně pod obočí. Tím se oči ještě více otevřou a rozjasní. Pak použijte prodlužující řasenku a řasy po celé délce pořádně vytáhněte a natočte. Ale pozor, pokud trpíte na kruhy pod očima a otoky, zvýrazněte pouze ty horní. Nalíčené spodní řasy zbytečně přitahují pozornost na oteklá spodní víčka.

„A jestliže ani po té nejste s výsledkem spokojené, zaměřte pozornost jinam,“ radí Saffron. „Použijte výraznou rtěnku, ideální klasickou kontrastní červenou, abyste přitáhly pozornost ke rtům místo k unaveným očím. Díky svůdně nalíčeným rtům si vašich unavených očí nikdo nevšimne.“

zdroj: www.express.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související