Jak působit mladší: Správně vybraná červená rtěnka vám ubere i 10 let

foto: Unsplash

Sytě rudé šťavnaté rty jsou odjakživa symbolem mládí, ale i vzrušení, energie a elánu. Dobře zvolená červená rtěnka vás omladí během několika sekund, jen je potřeba znát několik důležitých zásad.

Červená rtěnka je něco jako malé černé, pokud vám padne, můžete se na ni kdykoli spolehnout, ubírá léta, dokáže z tváře smazat únavu a dodat jí šarm hollywoodských hvězd. Ovšem ta špatně vybraná může způsobit pravý opak, proto je opravdu nezbytné najít si tu svou.

Jak objevit tu pravou?

Základním kritériem je odstín vaší pleti. Tajemství správného výběru dále spočívá v tom, aby vaše červená rtěnka korespondovala také s barvou očí, vlasů i outfitem. Harmonie barevnosti je zásadním klíčem k úspěchu. „Existují stovky červených rtěnek a najít tu nejlepší právě pro vás se může zdát náročné, ale klíčem je odhalení podtónu vaší pleti,“ vysvětlila pro britský magazín Marie Claire Zoë Taylor, vizážistka značky Chanel. A nabízí několik triků, jak najít ten váš. „Vždy doporučuji ženám, aby zkontrolovaly barvu svých rtů v zrcadle. Pokud je barva vašich rtů spíše malinová, podtón vaší pleti bude pravděpodobně modrý nebo chladný. Ale jestliže je vaše přirozená barva rtů hnědá nebo béžová, váš podtón bude pravděpodobně žlutý a teplý,“ doplňuje Zoë. Odstín pleti pod očima je podle vizážistky také dobrým ukazatelem. Modrá či fialová znamená chladné barvy podtónů, zatímco zelená, žlutá nebo hnědá značí teplý tón.Trik se zuby

Dalším velmi dobrým poznávacím znamením je odstín vašich zubů. Naneste si rtěnku na ústa a usmějte se na sebe do zrcadla. Pokud se vaše zuby zdají s rtěnkou bělejší, máte vítěze. Špatně vybraná červená rtěnka naopak přidá vašim zubům nažloutlý podtón, což samozřejmě nechceme. Abyste měly úplnou jistotu, zopakujte tenhle test při umělém i denním světle, ale lépe ne na slunci. Sluneční paprsky vše zkreslují. Další možností je se v různých rtěnkách (klidně těch, co se vám válí doma v šuplíku) vyfotit a prozkoumat rozdíly. Určitě je objevíte.

Červená rtěnka patří jen na dokonalé rty

A tohle je opravdu důležité, pokud nejsou vaše rty v kondici, objevují se na nich šupinky nebo dokonce opar či další nepříjemnosti na červenou rtěnku raději zapomeňte a vyberte si nějakou nenápadnější. A jak se o své rty nejlépe starat? Pokožka rtů je velmi tenká, nemá prakticky žádné mazové žlázky a nedokáže vytvářet melanin, který by ji přirozenou cestou ochránil před sluncem. Kromě používání ochranných balzámů je vhodné si čas od času udělat peeling, který rty krásně vyhladí. Vezměte asi jednu čajovou lžičku obyčejného cukru krupice, zakápněte jakýmkoli olejem (například olivovým nebo meruňkovým) a vzniklou kašičkou rty promasírujte. Zaměřte se zejména na hranu rtů, kde se tvoří první jemné vrásky. Kůže se prokrví a rty se opticky vypnou a zvětší. Následně do nich vklepejte oblíbený balzám nebo bambucké máslo či obyčejné sádlo.

zdroj: www.marieclaire.com, rediff.com, www.hindustantimes.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související