Jak působit mladší? Zkuste profesionální triky vizážistů

foto: Unsplash

Někdy si i díky malým chybám při líčení zbytečně škodíme. Zkušení vizážisté ovšem přesně ví, co nám sluší a co naopak přidává léta. Pokud tedy chcete působit mladší, spolehněte se na následující vyzkoušené triky profesionálů.

Jemný make-up

Jak stárneme, mění se i naše hladiny hormonů a pokožka se stává sušší. Což vede mnohé k myšlence sáhnout po krémovějším make-upu. Jenže! „Hustší a krémovější podkladové krémy jsou obvykle vyráběny tak, aby poskytovaly plnější krytí, což znamená, že obsahují více pigmentu,“ vysvětluje vizážistka Jessie Powers. “ A pigment je v podstatě prášek, který se pak usazuje v drobných linkách a vráskách, čím je ještě zdůrazní. Mnohem lepší je tedy používat lehké zabarvené hydratační krémy s rozjasňujícím efektem, často označované jako CC nebo BB. Nebo make-up smíchat 1:1 s denním krémem, což zaručí mnohem přirozenější výsledek.

S korektorem opatrně

Také korektory jsou vyráběné proto, aby kryly nedokonalosti, u vrásek je to ale naopak. Spíše je zdůrazňují. „Pokud potřebujete zakrýt tmavé kruhy pod očima, vklepejte korektor vždy jen od vnitřního koutku očí do poloviny spodního víčka, ne dál,“ radí make-up artistka Sandy Linter. „Jen tak nepřitáhnete pozornost ke svým vráskám.“Pozor na linky

Oční linku nanášejte kajálovou tužkou lehce mezi kořínky řas. Tím vyvoláte dojem, že jich máte dvojnásobek. Na fix a vytváření linek ve stylu Audrey Hepburn raději zapomeňte, zbytečně upozorňují na vrásky kolem očí. Barvu očních stínů volte nejlépe o tón či dva tmavší, než je vaše oční duhovka. Jak stárneme, potřebuje naše tvář především zjemnit, proto se pokud možno vyhýbejte kontrastům. Naopak si pořiďte co nejkvalitnější řasenku a kleštičky na řasy. „Díky výraznějším řasám působí oči mladistvěji,“ říká Powers. Proto neváhejte kleštičky použít po dobu 15 sekund na každém oku, doporučuje vizážistka.

S matnými rtěnkami opatrně

Možná jste slyšely názor, že zatímco v mládí si máme užívat lesků na rty, později máme přesedlat na sytější matné rtěnky. Vizážisté ale s tímto zastaralým názorem nesouhlasí. Symetrické a plné rty jsou symbolem mládí a lesk jejich plnost jen zdůrazní. Matná barva právě naopak. Pokud tedy máte spíše užší rty, což se věkem zhoršuje, raději se soustřeďte na barevné balzámy v přirozené barvě vašich rtů. A třpytu se nebojte, je jen ku prospěchu a činí vás mladší.

Zdroj: www.goodhousekeeping.com, www. glamour.com, www.townandcountrymag.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související