Jak v mžiku omládnout? Stačí vám k tomu jednoduchý trik

foto: Unsplash

Kdo by nechtěl bez vynaložení úsilí a peněz omládnout. Navíc snadno a rychle. Přitom vám k tomu podle stylistky celebrit Mirandy Holder stačí prostý fígl s barvami.

Že vám některé barvy nesluší a jiné zas jo, asi víte. Ale když s nimi umíte pracovat, dokáže vám správně barevně vybrané oblečení vyzmizíkovat vrásky, rozjasnit pleť i oči a celkově ubrat klidně deset let. Alespoň přesně tak to tvrdí stylistka Miranda Holder. A vysvětluje, proč to tak je.

Teplá nebo studená?

Špatně zvolené barvy způsobí, že vaše pleť dostane příliš bledý nebo načervenalý odstín, tmavé kruhy pod očima budou zřetelnější a jemné linky nebo vrásky budou výraznější a vy působíte unaveněji,“ vysvětluje Miranda. „Většina lidí si myslí, že nejdůležitější je vědět, které barvy nám sluší, ve skutečnosti je ale mnohem podstatnější pochopit, které jsou pro nás nevhodné,“ dodává stylistka. S tím souhlasí i make-up artistka Aimee Morrison, která pracuje pro značku Bobbi Brown. Jak se vyjádřila v magazínu Good Housekeeping, když víte, jaký podtón, zda teplý, studený či neutrální, má vaše pokožka, změní vám to život. S tímhle trikem dokážete zázraky.Poznáte to i bez odborníka

První, co při poznávání sebe sama musíte udělat, je, že se na dobrém přirozeném světle podíváte na svá zápěstí. Pokud se vaše žíly a žilky barví více do modra, jste jasně studený typ. Zelená napovídá, že k vám půjdou teplé barvy a odstíny a pokud je to něco mezi, patříte k neutrálnímu typu, který si s barvami může hrát a klidně je i mixovat. Dalším poznávacím znamením je obyčejné bílé tričko. Podívejte se na sebe znovu na dobrém přirozeném světle (ne ve slunci) jen v prádle, a pak oblečená v bílé. Pokud se díky tomu vaše pokožka barví spíše do růžova, jste chladný typ, a jestli spíše do žluta, vybírejte si pro sebe hřejivé odstíny. A pokud nevidíte žádnou změnu, máte neutrální podtón pleti.

Dalším vodítkem je i to, jak dobře či špatně se opalujete. Studené typy se často spálí a jejich kůže dostává načervenalý odstín. Naopak ti s dostatkem pigmentu, jejichž pleť se barví hned do bronzova, tíhnout k teplým odstínům.

Jak omládnout?

Když tedy zvolíte ty správné barvy, můžete skutečně ihned omládnout a vypadat líp. Studené typy by se měly podle Mirandy zaměřit především na blankytné, fialové a smaragdové podtóny, teplé naopak na broskvovou, žlutou, oranžovou, bordó a všechny zemité tóny. Nezapomeňte ale, že každá barva existuje v teplém i studeném odstínu, takže se žádné nemusíte vzdávat, jen je nutné pečlivě vybírat. A nezapomínejte ani na doplňky a šperky. Vše by mělo hrát dohromady, harmonie viditelně omlazuje a dodá vaší tváři tu správnou svěžest.

Zdroj: www.express.co.uk, www.elle.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související