Jak správně vybrat plavky? Každá postava chce své…

Být in je jedna věc, ale cítit se skvěle a vypadat neodolatelně, je věc druhá.
Jak vybrat plavky
foto: PxHere.com

Léto se kvapem blíží a pokud si nevíte rady jaké plavky pořídit poradíme jak na to! Jejich nákup je pro mnoho žen noční můrou, ale při dodržení několika pravidel, která respektují vaše tělo, vám to půjde o mnoho snáz.

VELKÁ PRSA

Často se vám stává, že si koupíte plavky, které při prudším pohybu odhalí kus poprsí? Vsaďte na jednodílné plavky s proužkem. Asymetrické tvary opticky zmenšují. Pokud zvolíte dvojdílné plavky, kupujte jen ty, které mají pevnou kostici.

MALÁ PRSA

Trojúhelníkový střih plavek poprsí opticky zvětšuje. Případně vyberte bandeau podprsenku s volánky či jinými detaily. Nevyhýbejte se ani barevným potiskům.

ŠIROKÁ RAMENA

Zvolte podprsenky se silnějšími ramínky či jednodílné plavky s hlubokým výstřihem do véčka.

BŘÍŠKO

Vybírejte plavky s vyšším pasem, lehkým nařasením, širší boční stranou a v tmavší barvě. Když jsou trošku víc vykrojené, prodlouží vám navíc nohy. Tento tvar ve stylu 40. let minulého století se do módy vrací stále, což určitě není náhoda Zkusit rozhodně můžete i tzv. tankiny – kalhotky a tričko. Ty zakryjí bříško či strie. Kdo má rád jednodílné plavky, měl by si vybrat ty se zeštíhlujícím efektem.

SILNÉ BOKY A STEHNA

Nebojte se sáhnout do regálu po kalhotkách s nohavičkou. Tento tvar sice opticky zkracuje, ale naopak lichotí právě ženám, které mají silnější nohy, stehna nebo výraznější zadeček. Pokud jste menší postavy, zvolte spíše kalhotky s mírným vykrojením a dostatečně širokými stranami. Dobrou volbou jsou i plavky s krátkou sukýnkou.

CHLAPECKÁ POSTAVA

Plavky zvané boyshorts vaše boky opticky rozšíří a vy tak docílíte sexy tvaru přesýpacích hodin.

PLNĚJŠÍ POSTAVA

V tomto případě volte jednodílné plavky, tankini či dvoudílné bikiny s vyššími kalhotami. Vsaďte na véčkové výstřihy, které prodlouží siluetu a tlumenější barvy.

Cesta k úspěchu

Pokud jdete nakupovat sama a nemůžete najít nic, co by vám sedělo, požádejte o pomoc. Zrcadla v kabinkách nebývají dobrý rádce, raději poproste kamarádku nebo si vyberte obchod s ochotnou prodavačkou, která vám poradí. Nakupovat v e-shopu může být také zrádné, ale pokud už máte vytipovaný vhodný střih, risknout to můžete. U podprsenek bývá největší problém s tvarem, protože každé prso má jiný tvar a změřit si objem prostě nestačí.

A nebojte se experimentovat. Hodně žen nemá odvahu si ani zkusit jiný střih, než jsou zvyklé nosit, což je velká škoda. Nejprve si vyhledejte kousky, které se vám líbí, a pak i ty, které pravděpodobně sednou vašemu typu postavy. A zkoušejte a zkoušejte. I ty hodně vykrojené i ty výrazně barevné, pak ty decentnější…. Jen tak máte šanci, že si odnesete nové perfektní plavky, z kterých budete mít radost!


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související