Jak vypadat mladší: Dvouminutová péče, která vám ubere 5 let

foto: Unsplash

Vypadat hezky a mladě vás nemusí stát tisíce korun za drahé krémy nebo plastického chirurga. Mnozí odborníci sází na mnohem snazší a levnější způsob péče o pleť, který je navíc velmi efektivní.

„Kosmetická péče by měla být hlavně cílená a účinná“, říká americký lékař Dr. Anthony Youn, který se na omlazující procedury specializuje. Je zastáncem holistického přístupu k péči o pleť, což v jeho pojetí znamená, že nemusíme trávit dlouhé hodiny v koupelně a vyhazovat peníze za velké množství drahých přípravků.

Dvakrát je víc než jednou

Za základ správné péče považuje doktor Youn především pečlivé čištění pleti, přičemž jednou denně je podle něho málo. Obličej bychom důkladně měly vyčistit ráno i večer. Ještě než s tím začneme, je ale třeba si ujasnit, jaký typ přípravků je pro nás vhodný. Pro ty, kdo mají spíše sušší typ pleti, doporučuje čisticí přípravky s mléčnou konzistencí, které dobře hydratují a nezbavují pleť ochranného pláště. Vybírat můžeme podle Youna i běžné značky z lékáren, které nejsou tak nákladné a jsou často šetrnější než ty drahé. Pro normální a mastnější typy pleti doporučuje čisticí pěnivé přípravky. Rozhodně je ale podle lékaře důležité vyhnout se běžnému mýdlu, které narušuje přirozené pH pleti.

Další krok: Exfoliace

Po důkladném vyčištění by u mastnějších typů pleti měla následovat alespoň třikrát týdně exfoliace. „U sušších typů stačí jednou týdně,“ doporučuje Dr. Anthony Youn. Odstranění odumřelých buněk nejen čistí póry, ale také umožňuje rychlejší obnovu kožních buněk a tím i produkci kolagenu. A ta je pro mladistvý vzhled stěžejní. Použít můžete exfoliační tonika nebo speciální enzymatické peelingy, které je vhodné střídat s čisticími maskami. Tento krok je při snaze o mladistvou pleť stěžejní. Navíc takto ošetřená pokožka má i zdravější barvu a působí svěže a hladce. Což jsou atributy, které si vždy spojujeme s mladistvým vzhledem.A nakonec cílená péče…

Posledním krokem péče o pleť musí být důkladná hydratace a na noc i regenerace. Pro ženy ve „zralém“ věku doporučuje lékař zaměřit se na noc na přípravky s retinolem, pokud ale máte pokožku hodně suchou nebo citlivou, nahraďte retinol peptidy nebo vsaďte na přírodní oleje, například jojobový či arganový. Ovšem vždy ve 100 % kvalitě. Na den používejte každý den krém s UV faktorem 30 a více, ochrana před slunečními paprsky je také pro zachování mladistvé pleti zásadní. Základní ranní i večerní péče nemusí zabrat více jak dvě minuty. Stačí umýt, osušit, nanést krém, důležitá je ovšem pravidelnost.

zdroj: www.express.co.uk, www.healthline.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související