Kam v Praze utéct před sychravým podzimem?

Už jste někdy zkusili virtuální realitu?
foto: DIVR Labs

Ať už v Praze či jejím okolí bydlíte, nebo se sem chystáte na před adventní výlet, je hodně možností, kde se ohřát a zabavit.

Procházka Starým Městem, po Petříně, nebo kolem Pražského hradu je fajn, ale zejména děti moc nebaví a brzy je jim zima… Kam s nimi? Přinášíme tipy, kde v Praze najdete zábavu pro celou rodinu.

Plejtvák v Národním muzeu

Poutavé příběhy evoluce a svět zvířat můžete aktuálně vidět v Národním muzeu. Nová, moderně pojatá přírodovědecká expozice s názvem Zázraky evoluce vypráví na ploše 2 000 m2 poutavé příběhy evoluce a představuje svět zvířat tak, jak ho z muzeí běžně neznáte – bez polic a regálů. Po náročném restaurování je zde k vidění i jeden ze symbolů Národního muzea – kostra plejtváka myšoka. Společně s 1 500 dalšími exponáty vytváří jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic. Jedinečné a vzácné exponáty doplňují zbrusu nové modely zvířat včetně žraloka bílého, plejtváka malého nebo největšího modelu krakatice obrovské na světě, který má na délku 17 metrů. Objevit můžete i novou expozici Národního muzea, která vypráví příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské unie. Děti do 15 let mají vstup zdarma a vstupenky můžete zakoupit i online zde.

Oživte Golema, utečte pavoukům

Virtuální realita je oblíbená zábavou pro malé i velké. Zatím největší virtuální studio v Evropě DIVR Labs se nachází v budově hračkářství Hamleys v Praze v ulici Na Příkopě. Je v provozu už od roku 2018 a aktuálně nabízí dvě skvělé hry. Ta první je jako stvořená pro všechny milovníky historie a staré Prahy. Golem VR vás vtáhne do uliček a zákoutí rudolfínské Prahy. Projdete se po Karlově mostě, starým židovským hřbitovem a v závěru se pokusíte oživit hliněného obra.

Druhá hra Arachnoid VR je akčnější. Podobá se klasické hře. Hledáte bonusové audiokazety, sbíráte vzácný materiál, nahazujete elektřinu v tunelu a prodíráte se pavučinami… Zatímco na vás útočí nepřátelé ze všech stran. Na rozdíl od zážitkové hry Golem, kterou můžou hrát jednotlivci u Arachnoidu je důležitá kooperace všech členů týmu. I proto se stala oblíbenou rodinnou zábavou.

Svět optických klamů a iluzí

Pokud se rádi bavíte focením humorných fotek, pak rozhodně při toulkách Prahou nevynechejte Muzeum fantastických iluzí ve Vodičkově ulici. Expozice nabízí více než 150 optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Díky „kouzelné“ židli nebo „magické“ místnosti se proměníte v trpaslíka nebo obra. Pořídit si můžete také fotku, na které vás slavný alchymista Edward Kelley kouzlem uvězní ve středověké laboratoři. Dinosaurus si vás v pařátech odnese do hnízda, budete se procházet hlavou dolů po stropě místnosti nebo se proměníte v primabalerínu.

Unikněte z čarodějnické školy Magie a Kouzel

Na hodinu se můžete stát i opravdovým kouzelníkem a řešit podobná tajemství a záhady jako Harry Potter. Úniková interaktivní hra nabízí kouzelné dobrodružství, kde můžete čarovat hůlkami, mluvit s živými obrazy, slyšet hlasy duchů, prostě dělat zázraky. Hra vyžaduje praktické myšlení a pozornost. Je vhodná pro děti od 9 let a najdete ji v ulici Mánesova na Praze 2.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související