Madonna prolomila mlčení ohledně smrti svého bratra

foto: Supraphon

Starší bratr americké popové hvězdy Anthony Ciccone zemřel minulý týden ve věku 66 let. Madonna se k jeho skonu poprvé vyjádřila v pondělí s tím, že ji jeho smrt velmi zasáhla.

„Díky Bohu, že mám svůj tvůrčí život, který mě drží nad vodou“ napsala Madonna na sociální síť. A dodala, jak je svému bratrovi vděčná za to, že ji naučil milovat literaturu i filozofii a přivedl ji k umění. „Děkuji, že jsi mě jako mladou dívku seznámil s Charliem Parkerem, Milesem Davidem, buddhismem, taoismem, Charlesem Bukowským, Richardem Brautiganem, Jackem Kerouacem. Zasel si mnoho důležitých semínek,“ dodala.

Zbytečná smrt?

O úmrtí Anthonyho informoval jeho švagr Joe Henry. Ciccone dlouhá léta bojoval se závislostí na alkoholu a ač se mu rodina snažila pomoci, mnoho let žil jako bezdomovec.

Madonna – celým jménem Madonna Louise Ciccone – vyrůstala s Anthonym a jejich šesti dalšími sourozenci, Martinem, Paulou, Melanií, Christopherem, Jennifer a Mariem na předměstí Detroitu. Anthony byl nejstarším dítětem zpěvaččiných rodičů Tonyho a Madonny Cicconeových. Alkoholu propadl už v devadesátých letech, žil na ulici a několikrát byl i zatčen za výtržnictví a pouliční bitky. Druhou šanci na lepší život dostal, když mu jeho otec v roce 2005 nabídl práci na vlastní michiganské vinici. Podmínkou ovšem bylo, že se půjde léčit. Což několikrát i zkusil. Neúspěšně. A tak znovu skončil v Michiganu pod mostem.

Bylo jim to fuk?

Carolina Gengo (59), která s Anthonym nějaký čas v New Yorku v 80. letech žila, médiím prozradila, že to byl složitý muž, který nesnášel, že je známý jen jako „Madonnin bratr“. Čas prý nejraději trávil sezením s přáteli a diskutováním o knihách. „Byla to ztracená duše, která se snažila najít svou cestu, ale byl to dobrý člověk,“ řekla. „Všude měl knihy, to bylo všechno, co opravdu měl. Rád četl o životě a filozofii a chtěl mluvit jen o tom.“ Sám Anthony pro Daily Mail v roce 2011 řekl, že ví, že je „nula“ v očích své rodiny a je mu jasné, že se za něj stydí a nezáleží jim na něj. „Kdybych umrzl, moje rodina by o tom pravděpodobně nevěděla, nebo se o to nestarala klidně půl roku. Bylo by jim to jedno.“

V průběhu let poskytl několik rozhovorů, ve kterých opakovaně kritizoval celou svou rodinu za jejich údajný nedostatek podpory, ale podle všeho jim křivdil. Madonna mu prý dávala peníze na léčbu a snažila se mu pomoci. Z alkoholismu se pokoušel dostat několikrát, naposledy zřejmě v roce 2017 a v posledních letech byl údajně se svými sourozenci v kontaktu. Příčina jeho úmrtí není známá.

zdroj: cnalifestyle.channelnewsasia.com, www.dailymail.co.uk, www.independent.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související