Mladší díky účesu? To klíčové slovo je prosvětlení

foto: Unsplash

Můžeme se donekonečna dohadovat, zda omlazují kratší střihy, mikádo nebo si můžeme ponechat dlouhé vlasy, když se nám líbí a cítíme se v nich dobře. Pravda ale je, že to není až tak důležité. Mnohem podstatnější je barva vlasů. A jestli něco vede k omlazení, tak je to jejich prosvětlení.

Co se týče omlazující procedur, žijeme ve skvělé době. Kdo chce, může si nechat vyhladit vrásky, „vytáhnout“ oční víčka, vypnout a projasnit pleť… Vypadat v padesáti na pětatřicet dnes není sci-fi, ale realita. A ruku na tepu dějin samozřejmě drží i kadeřníci, kteří přicházejí se stále sofistikovanějšími trendy. Jedním z těch posledních, díky kterému se váš obličej rozzáří a výrazně vám ubere léta, je prosvětlení. Ovšem ne jen tak ledajaké.

Konec jedné barvy, přichází prosvětlení

„Jak stárneme, naše pleť se stává křehčí a tím i bledší, proto bychom se měly vyhýbat jakýkoli tvrdým kontrastům,“ vysvětluje přední londýnská vlasová stylistka Joana Neves. „Možná jste kdysi přísahaly na platinovou blond nebo havraní čerň, ale ke zralé pleti se nehodí. Mnohem jemněji a tudíž mladší působíme, když svým vlasům dopřejeme promyšlené zesvětlení,“ doporučuje Joana. Tím ovšem nemyslí melíry jak z devadesátek. Dnes se vlasy prosvětlují úplně jinak. Kadeřnicí mají k dispozici velmi moderní a šetrné přípravky, které dokáží vlasy probarvit tón v tónu, takže výsledný dojem je velmi přirozený a výrazně vás zjemní a omladí.

Nebojte se experimentů

Pokud jste se až doteď barvila jen jedním odstínem, počítejte s tím, že požadovaného efektu nemusíte dosáhnout hned, to ale nevadí. Důležité je začít o svém účesu přemýšlet jinak a nebát se zkoušet neprobádané. Svěřte se do rukou zkušeného kadeřníka, proberte s ním všechny možnosti a nechte si poradit. Termíny jako balayage nebo ombré se nenechte odradit. V zásadě jde pořád o totéž, dostat do vlasů světlo, jednou už od kořínků, po druhé jen v koncích, nebo od dvou třetin délek. Joana upozorňuje především tmavovlásky, že příliš tmavě hnědá, nebo dokonce černá zdůrazňují našedlý či nažloutlý tón pleti, který se nám s věkem do tváře postupně vkrádá. „Pokud se ale v tmavší barvě vlasů cítíte dobře, nechte si ji jen u kořínků a směrem do délek prosvětlujte,“ radí.

zdroj: www.express.co.uk, www.elle.com, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související