Nestárnoucí kombinace: Námořnický styl

Modrobílá barevnost, která nikdy nevyjde z módy.
foto: Ralph Lauren

Slunce, letní vánek ve vlasech a slaná vůně moře všude kolem nás… Představa, která se může brzy stát realitou, proto si neváhejte pořídit módu v námořnickém stylu.

Trend, který vám zaručeně zůstane navěky ve skříni. Námořnický styl, jemuž vévodí nesmrtelná modrobílá kombinace, se objevuje rok, co rok, a nechybí ani v letošních letních kolekcích. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro basic jednobarevné kousky, nebo dáte přednost modelům s klasickými proužky.

foto: Pinterest

Vykročte do léta jako stylová námořnice!

Chyťte se kormidla na nejbližší přehradě či u azurového moře a vychutnávejte si letní plavbu plnou dobrodružství, ať jste kdekoliv. Námořnický styl vám ale bude slušet i v kanceláři, takže nesmutněte, pokud je vaše dovolená zatím v nedohlednu. 

foto: Cellbes, Deichmann a F&F 

Od klasických námořních vlivů až po nepoctivý pirátský vzhled. Letní počasí svádí k uvolněným stylům, které jsou perfektní na vodě i mimo ni! Tato móda je inspirována námořní klasikou, kde hlavní prvky tvoří barvy bílé, červené a modré.

Ideální na varianty

Pruhy nejlépe definují námořnický styl a lze je snadno kombinovat s jakýmkoli typem oblečení – od ležérního až po formální. Je nadčasový a po celá desetiletí je stálým módním základem.

foto: Pinterest

Při nošení pruhů buďte opatrní. Tyto vzory mohou zdůraznit část těla, na kterou naopak nechcete příliš upozornit. Obecně u proužků platí, že by svislé pruhy neměly nosit vysocí lidé a vodorovné naopak plnoštíhlí.

foto: Pinterest

Riflové kraťasy, námořnická sukně s vysokým pasem, roztomilé pruhované šaty. Rozhodně budete vypadat ve všem trendy a neodolatelně. Pokud se v noci ochladí, můžete si svůj outfit doplnit svetrem, blejzrem či lehkou bundičkou.

Malí námořníci

foto: Pinterest

Bretonské topy a námořní barety vypadají na malých dětech velmi roztomile. Džínové kraťasy a námořnické kabáty, pruhované sukně nebo pruhované šaty jsou pro ty nejmenší jako stvořené.

foto: F&F

Nebojte se porušit pravidla klasické námořní módy

Červená a modrá nejsou jedinými barvami pro námořní módu. Hrajte si s barvami, jako je zelená, hnědá, žlutá, korálová, a nahraďte tmavě modrou černou. Barva pruhů může být červená, oranžová, a dokonce i zelená! Můžete také vyzkoušet blejzry a kabáty inspirované armádou. Nebo si námořní vzhled spojit s vintage rockabilly a retro pin up, protože jsou si tyto styly podobné.


Top šaty na jaro/léto 2021. Letos vede romantika

foto: Payszpz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související