Pařížský týden módy: To nejlepší na konec

foto: Chanel

Na přelomu září a října přichází jeden z nejočekávanějších módních týdnů v roce – „pařížský týden módy“. Vzhlíží k němu celý módní svět, protože co se předvede tady, z toho zaručeně bude hit. Jaké jaro podle „Paříže“ nás tedy čeká?

Pařížský týden módy má být letos mnohem pestřejší než v uplynulých letech. Od typicky zajetých značek, které to v Paříži velmi dobře znají jako je Dior, Chanel, Saint Laurent, Valentino, Prada, Versace či Louis Vuitton, se ukáží i slavné značky, které budou v metropoli módy poprvé – Victoria Beckham či Issey Miyake. A dojde i na úplné nováčky. Na molech se celkem objeví více než 100 značek světa, které představí to nejlepší ze svých kolekcí na jaro-léto 2023.

Pařížský týden módy ukázal starousedlíky i nováčky

Značky jako The Row, newyorský label Mary Kate a Ashley Olsen se do Paříže vracejí teprve podruhé – stejně jako Cecilie Bahnsen, dánský módní dům, jenž v březnu uspořádal svou první velkolepou pařížskou show v Palais de Tokyo. A Victoria Beckham bude mít v Paříži svou premiéru. Dodnes totiž své kolekce uváděla jen v New Yorku a Londýně.

I australský dům Zimmermann 3. října předvede svou kolekci v pařížských ulicích. Tento týden se očekává také přehlídka značky Issey Miyake. Jde o první prezentaci od doby, kdy v srpnu ve věku 84 let zemřel její zakladatel Issey Miyake. Právě tento návrhář se zapsal do povědomí světa ikonickým rolákem pro Steva Jobse. Speciálních černých roláků „Homme Plissé Black Mock Turtleneck“ vyrobil pro Jobse kolem stovky. Od roku 2020 společnost vede japonský designér Satoshi Kondo.

Ostřílená značka Dior vzdala letos hold francouzské královské rodině strukturovaným korzetem a grandiózními róbami. Naopak kolekce Saint Laurent předvedla smyslné žerzejované šaty s výstřihy odhalujícími ženské křivky. Italská značka Calzedonia zase skvěle propojila luxus s komercí. Neváhala obléknout do svých provokativních punčocháčů přední světové modelky, které se objevily nejen na mole, ale i v prvních řadách mezi diváky. Nádherné nožky v krásných punčoškách tak odhalily Jasmine Tookes, Sara Sampaio, Cindy Bruna, Tina Tunakey či Laetitia Casta. Ta pařížský týden módy dokonce zahajovala.

Demonstrace feministek v čele s Maye Musk

Je znát, že po několika pandemických sezónách se módní svět opět vrací do svých zajetých kolejí a jarní sezóna ’23 bude podle pařížského týdne módy jednou z nejrušnějších. A to nejen z módního pohledu. Nechyběla tu totiž ani skupina žen spojená s hnutím „Don’t Be Old Be Bold“, která využila příležitost k demonstraci a dokonce přiměla bývalou modelku Maye Musk, aby se přidala. Šlo o protest proti smrti aktivistky Mahsy Amini v Íránu. Matka obchodního magnáta Elona Muska pak fotografům pózovala ve vojenském outfitu s heslem „Nebuď starý, buď odvážný“.
Zdroj : Footwearnews.com, MarieClaire.com, Nyfw.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související