Plavky roku 2023 jsou tu. Vede udržitelnost a nadčasovost. Jak vybrat ty nej?

foto: Unsplash

Těšíte se na teplo, slunce a vodu? Léto je za rohem a tak je nejvyšší čas myslet už na nové plavky. Naštěstí značek, které mají trendy bikiny či cool jednodílné střihy je dost. My vám pomůžeme se v nich co nejlépe zorientovat.

„Plavky jsou velmi osobním kouskem oblečení, přičemž každý člověk má zcela jedinečný typ postavy,“ říká Judy Stein, výkonná ředitelka SwimShow. Podle Judy je totiž nejpodstatnější věc při výběru plavek znát své tělo a vnímat, co vám nejlépe sedí. Řemeslné zpracování, materiál, styl, design, provedení a hlavně střih jsou hlavní atributy toho, co hledat‘ při nákupu plavek.

zdroj: Yemaya Swim (2), Shan (2), Acacia (2), Gigicbikinis (3), Cup (2), Summersalt (2), Liandra Swim (2), Mikoh (3), Lokiki (3), Koraru (5)

Drahé nebo levné, hlavně udržitelné …

Asi každý, kdo nakupoval plavky, ví, že některé kousky mohou být velmi drahou záležitostí. Ne vždy ale platí rčení, že drahé musí být nejlepší. I mnohdy jednodušší střihy z obyčejného obchodu se spodním prádlem vám vyrazí dech svou cenou. I proto se vyplatí vybírat nadčasový vzhled a kvalitní materiál. S těmito přednostmi totiž nikdy neuděláte chybu. Módní výstřelky jsou mnohdy záležitostí na jednu sezonu, což se vám ve finále velmi prodraží.

Plavky volte strečové, aby pohodlně seděly a obepínaly tělo na místech, kde mají. Tkanina musí držet tvar, i když je suchá či mokrá. Ideální je elastan neboli lycra či spandex smíchaný s jinými syntetickými vlákny jako je polyester, který je stálobarevný a odolný vůči chlóru. Používá se také nylon. Stále více výrobců zavádí udržitelné tkaniny, buď přírodní vlákna, nebo upcyklovaná vlákna, případně kombinaci obou. Konopí, bambus, organická bavlna, Econyl (získaný z plastového odpadu), len a recyklovaný nylon, který je šetrný k životnímu prostředí,“ říká dále Judy Stein.

Pokud vám životní prostředí není lhostejné a záleží vám na planetě, tyto udržitelné plavky by měly být na vašem nákupním seznamu. Móda je totiž jedním z nejvíce znečišťujících odvětví na zemi a syntetická vlákna z našich oděvů zanechávají zničující stopu po celé planetě, a to především v oceánech. Udržitelné plavky tak nabízí způsob, jak snížit dopad vašich nákupních rozhodnutí.

Plavky jako outfit

Ať už jste v letovisku nebo se opalujete v parku, je dobré myslet na to, jak plavky plynule zakomponovat do vašeho outfitu, abyste od vody přešly na oběd či na večeři. Jak tyto kousky vhodně nakombinovat?

„Existuje tolik báječných druhů plavek, které hravě zakomponujete do oblečení. Velkým trendem jsou zajímavé střihy horního dílu plavek, které v kombinace se sexy kalhotami, dlouhou sukní, karásky, páskovými boty, sexy šperkem či večerní kabelkou z vás udělají královnu pláže,“ doplňuje Stein.

zdroj: Marieclaire.com, Glamourmagazine.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související