Radost z oblékání: Barvy a vzory jako z obrazu

Ohlédnutí za sezónou. Konečně 21. století se vším všudy!
foto: Issey Miyake

Na rozdíl od monotématických vzorů a jednolitých barev byly letos hitem zářivé tóny a neotřelé kombinace. A pestrost ve všech svých podobách. Vyvolává novou vlnu módního vzrušení, na které se určitě chcete svézt. Nespoutanost, originální kombinace, pestré barvy…

Letošní léto bylo, alespoň v módě, hodně hravé a rozhodně vás bavilo. Jako by se vše neslo v duchu hesla: Nic není nemožné. A hlavně ať to není nuda. V kolekcích předních módních návrhářů se objevily trendy, které tu minimálně hodně dlouho nebyly. A bylo vážně na co koukat. A čím se inspirovat.

DOLCE & GABBANA

Letní kolekce barvami a vzory jen hýřily. V září loňského roku Domenico Dolce a Stefano Gabbana na módní molo v Miláně přinesli skutečné barvy! A naprosto úchvatné kombinace vzorů. Nic jiného snad od tohoto legendárního návrhářského dua nikdo nečekal, ale tentokrát překonali sami sebe. Jejich kolekce na období jaro/léto 2021 se okamžitě staly hitem a mít v šatníku alespoň jeden podobný kousek je v podstatě must have sezony.

DRIES VAN NOTEN

Belgický módní návrhář představil na pařížském molu vzrušující kolekci plnou inspirace a kreativity. Většina modelů vypadá kouzelně a tajuplně, jelikož zde je využit celý arzenál expresivních prostředků silně inspirovaných obrazy Azuma Makoto. Vůně exotických dálek doslova dýchá z každého kousku oblečení.

GABRIELA HEARST

Chloé má od prosince loňského roku novou kreativní ředitelku Gabrielu Hearst s níž vedení značky udělalo velmi dobrý tah. Především díky její citlivosti k ženské kráse a důrazu na ekologii a udržitelnost. Negativní vliv módního průmyslu na životní prostředí si totiž bere Gabriela Hearst hodně k srdci. Důkazem je i její vlastní kolekce z roku 2017, kterou vytvořila s co nejmenší ekologickou zátěží. Ráda totiž tvoří z nevyužitých materiálů z dead-stocku a sahá po recyklovaných materiálech, což sune ve své tvorbě vždy do popředí. Navíc dává jasně najevo své jihoamerické kořeny a důležitou částí její tvorby jsou vždy tradiční řemesla. A svěží barvy, jak jinak.

ISSEY MIYAKE

Téma džungle se stalo hlavní inspirací obrazů návrháře Issey Miyake. V Paříži potvrdil, že neodmítá jasnou paletu, kterou má velmi rád a používá ji hodně nečekaně v příjemných kombinacích. Trička, košile, bundy s dlouhými rukávy či šortky jsou z texturovaných a lehkých materiálů vhodných pro teplé počasí. Jeho modely jsou doslova mistrovským uměleckým dílem, na které se tak dobře kouká…

NINA RICCI

Designérské duo Lisi Herrebrugh a Rushemy Botter svou kolekci Nina Ricci představili prostřednictvím obrazovky iPhonu. Inspirací modelů byla L’Air du Temps – vůně Nina Ricci uvedená na trh po druhé světové válce. Lehkost, elegance, kontrast, poselství naděje a optimismu… To je to, co chtěli s touto kolekcí přinést. Právě flakon parfému, který navrhl secesní sklářský umělec René Lalique, poukazoval na střih, barvy a pohyb šatů. Odkaz na holandské kořeny a vysoké krejčovství je rozhodně v jejich modelech znát. Až se tají dech.


Kolekce jaro/léto 2021 VICTORIA BECKHAM hlásá: „Buď sama sebou”

Kolekce Victoria Beckham jaro / léto 2021
foto: Instagram Victoria Beckham

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související