Rady stylistky: Jak díky oblečení vypadat o pět kilo lehčí?

foto: Unsplash

Cvičení a zdravý jídelníček při honbě za štíhlou postavou nic nenahradí, ale jsou chvíle, kdy prostě potřebujete vypadat líp. Rychle. Tady a teď. V takové chvíli vás zachrání rada stylistky, jak si vybrat oblečení, abychom působili štíhleji.

O zkušenost, jak to zařídit, abychom díky správně vybranému oblečení opravdu působili, že máme aspoň o pět kilo méně, se na YouTube podělila stylistka Dominique Sachse. Výběr oblečení podle ní hraje velkou roli v tom, zda působíme štíhle, nebo spíše oplácaně. Na co se tedy soustředit?

Jednolitá silueta

První, co Dominique doporučuje, je zaexperimentovat s oblečením v monochromatickým stylu, tedy jedné jediné barvě. Mnoho lidí věří, že sázka na černou nikdy nezklame, a že když se obléknou od hlavy k patě do černé, není nic lepšího. Stylistka s tím ale nesouhlasí. Raději doporučuje vybrat si výraznější veselou barvu, která vyjádří vaše sebevědomí a způsobí, že na lidi budete působit optimističtěji. Může to být barva tohoto roku svítivě růžová, pokud ji použijete na celý outfit, opticky se zeštíhlíte i tak. Nebo třeba pomerančová, blankytně modrá či zářivě zelená… A klidně volte i volnější střihy. Příliš upnuté oblečení jen zdůrazňuje křivky. To platí zejména u kalhot. Nebojte si vyzkoušet i o číslo větší, druzí zaregistrují, že jsou vám volné, což ošálí mozek natolik, že budou mít pocit, že jste museli zhubnout. A naopak. Napasování do příliš úzkých džín jen hlásáte světu: „Jo, jsou mi malé, přibral/a jsem.“

Sázka na Áčko

Dominique Sachse je přesvědčená, že neexistuje lichotivější střih pro každou postavu než jednoduché šaty střižené do siluety ve tvaru písmene A. Schovají případné špíčky a působí mladistvě a svěže. Ideálně si vyberte šaty v jednolité barvě a pokud chcete trochu zazářit, přidejte k nim výraznější doplňky. Tady funguje jednoduchý trik, barva šatů by měla být tlumenější než doplňky, pak silueta těla ustoupí do pozadí a vy působíte díky správně vybranému outfitu výrazně štíhleji.

Důležité je, co máte pod šaty

Další sázkou na jistotu je volba kvalitního spodního prádla. Na tom opravdu nešetřete. Jak říká Dominique, každá žena potřebuje kvalitní podprsenku. Soustředit bychom se ale měly i na tvarující kousky spodního prádla, které vytváří hladkou siluetu. Investice do spodního prádla je mnohem důležitější než ta do svrchního oblečení. Protože, i když si koupíte drahé značkové šaty a nebudete mít pod nimi dostatečně kvalitní prádlo, vyjde vaše snaha o eleganci vniveč. Muži to mají v tomto směru jednodušší, ale ani oni by neměli na kvalitním prádle šetřit, je to otázka stylu. Když víme, že máme správné oblečení i pod šaty, cítíme se úplně jinak. A tuhle sebejistotu také vyzařujeme. A díky tomu nás i okolí vnímá jako výrazně přitažlivější.

Zdroj: www.express.co.uk, ww.elle.com, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související