Škola pro blondýny. Která je tohle léto ta nej?

Od ledového stříbra po medově zlatavou
foto : Instagram Karissa Schaudt

Víme to dobře. Není blond jako blond a vychytat ten správný odstín je kumšt hodný mistra cechu kadeřnického. Ale inspiraci rozhodně potřebujeme!

Zatímco otázka, která blond je ta pravá, nebude zodpovězena asi nikdy, jedno je jisté. Tolik možností jako teď nikdy nebylo. Firmy přicházejí stále s novými a novými paletami barev, až z toho my blondýny máme úplně zamotanou hlavu. Světlejší? Tmavší? Víc platinovou nebo naopak medovou? A když melír tak jaký? Moc otázek a málo odpovědí… Tak se pojďme podívat na ty nejzajímavější trendy.

Tmavší kořínky

Unifikovanou barvu kadeřníci nedoporučují už léta, ale zejména uplynulé měsíce daly tomuhle trendu úplně nový rozměr. A najdou se i tací, jako například newyorská kadeřnice Lauren Grummel, kteří doporučují tenhle styl ještě víc podpořit a vsadit na úplný kontrast. Výhody jsou jasné, zejména pokud vaše původní barva je opravdu tmavší. Ale pokud si na tak zásadní look netroufáte, tmavší kořínky jsou in i tak.

Rafinované odlesky

Ani melírům či metodám balayage neodzvonilo, jen jsou mnohem propracovanější. U melírů požádejte svého kadeřníka o několik odstínů, aby vynikla plasticita účesu. Bát se nemusíte ani těch tmavších a pamatujte, že v létě k opálené pleti působí vždy lépe popelavé tóny, které se skvěle odráží od opálené pokožky.

Sluncem políbená

Jestli někdo ví, jak se svou přirozenou barvou vlasů zacházet, je to americká modelka Hailey Rhode Bieber, mimochodem dcera známého hollywoodského herce Stephena Baldwina. Nic nevypadá v přirozeně tmavší platinové lépe než pár popelavě zesvětlených pramenů v délkách a kolem obličeje. Působí mladě, svěže a dodávají ten správný letní look. U Hailey se můžou inspirovat všechny blondýny. Mrkněte na její Instagram.

V barvách medu

Beyonce ví přesně, co jí sluší. K odstínu její pleti skvěle pasují světlejší i tmavší tóny medu. Možná, že namítnete, že tohle už není pro blondýny, ale je! Zejména pro ty, jejichž přirozená barva má blíž ke světle hnědé. V délkách jsou přední prameny důmyslně odstínované, což činí účes mnohem atraktivnější.

Prozářená soft platina

Hvězda Dámského gambitu Anya Taylor-Joy na rozdíl od seriálu, kde zaujala měďavým mikádem, v poslední době vsadila na zářivou blond v té nejrozzářenější podobě. Na jejích krásných dlouhých vlasech se opravdu vyjímá, zejména proto, že je má dokonale hladké a zdravé. Mezi kadeřníky se tomuto odstínu říká soft platinová a doporučují ho především ženám s hodně světlou pletí jako má právě Anya. Zajímavé je, že podtón odstínu je teplý, což mu přidává na zajímavosti a ve výsledku vlasy působí svěžím prosvětleným dojmem.


Andělské kudrny

Pokud máte přirozeně vlnité vlasy, zvažte, zda je více neprosvětlit. Je to sexy a na kudrnách zlatavý tón vynikne s ještě větší silou. U hlavy mohou zůstat i o hodně tmavší, přechody nejdou v kudrlinách patrné a klidně nechte lidí hádat, jaká je vaše původní barva vlasů…


Chladivé tóny s důrazem na prosvětlení

V délkách prosvětlení vždy vynikne o to víc, když kadeřník zvolí kontrastní studené tóny. Zásada je, že čím blíže k obličeji, tím by měly být světlejší, ale v délkách mohou být stejné, odstupňování shora dolů už by působilo překombinovaně.


10x ty nej trendy účesy na jaro 2021

foto: archiv firem

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související