„Tancujte a blbněte,“ prozrazuje recept na mládí ⁣Goldie Hawn

Přestože 21. listopadu oslavila neuvěřitelné 75. narozeniny, nikdo by jí to nehádal.
Goldie Hawn
foto: Instagram Goldie Hawn

Za minimum vrásek možná vděčí nějaké té plastické operaci, ale své tělo udržuje v kondici pravidelným pohybem. Miluje jógu, kolo, trampolínu a hlavně tanec. Při něm se i ráda natáčí a pak sdílí na sociálních sítích se svými fanoušky. Na sedmdesát pět let by tuto usměvavou ženu opravdu nikdo netipoval.

„Mytí nádobí nemusí být fuška, může to být tanec! 💃🏼 Vše záleží na nás,“ napsala k příspěvku Goldie Hawn, která se nebojí si i ve vlastním domě udělat ze sebe legraci.

KRÁLOVNA KOMEDIE

Goldie Hawn se narodila ve Washingtonu. Její otec byl muzikant, proto i ona hudbu miluje. Věnovala se baletu a stepu. V šestnácti letech dokonce tančila v baletu Romeo a Julie. Po maturitě se dostala na herectví a dramatický obor na American University Washington DC. Svou hereckou kariéru započala v šedesátých letech, kdy se nebála hrát i epizodní role v seriálech. V pouhých 24 letech získala Oscara (1969) jako nejlepší herečka ve vedlejší roli ve filmu Kaktusový květ. Díky tomu si Goldie získala obdiv u velké většiny diváků a stala se královnou komedie.

DVĚ SVATBY A DOST …

Vidět jsme ji mohli ve snímcích Šampón, Vojín Benjaminová, Trenérka, Klub odložených žen, Smrt jí sluší. V roce 1969 se vdala za režiséra a tanečníka Guse Trikonise, se kterým žila do roku 1976. Ve stejném roce se provdala za Billa Hudsona, se kterým má syna Olivera (1976) a dceru Kate Hudson (1979).

Obě děti se věnují herectví. S Billem se Goldie rozvedla v roce 1980. Nakonec se rozhodla, že manželství není záruka šťastného vztahu a s posledním mužem svého života, hercem Kurtem Russellem, s nímž si zahrála v komedii Přes palubu, žije dodnes na psí knížku.

„Poprvé jsme se potkali, když mě bylo jednadvacet a Kurtovi šestnáct. Už tenkrát mě zaujal, ale byl moc mladý. Já navíc mohla pít, on ještě ne. Když jsme se pak později znova potkali, vzpomněla jsem si na to naše první setkání a na to, jak moc se mi líbil,“ řekla Goldie v rozhovoru pro BBC.

Společně vychovávali děti ze svých předchozích vztahů – Olivera, Kate a Bostona, toho má Kurt se svou exmanželkou. V roce 1986 se jim narodil syna Wyatta, ten si později zahrál například v seriálu 22 Jump Street. I tak se nakonec svatba nekonala. Proč? „Některé páry se domnívají, že svatba je perfektní způsob, jak ukázat světu nehynoucí lásku a odhodlání sdílet společný život. To nás se ale netýká,“ říká Goldie Hawn i pro třiceti sedmi letech společného soužití. V nedávném rozhovoru se pár podělil o své nejposvátnější pravidlo vztahů: „Nejde o to, co děláte. Je to o tom, jak to děláte.“

Pohledný syn KATE HUDSON paroduje svou matku

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související