Tip na víkend: Karlovy Vary září a sportují

Čeká vás zábava pro malé i velké
foto: Citytriathlon

Filmový festival sice skončil, ale naše nejznámější lázeňské město nežije jen filmem. O nadcházejícím víkendu přivítá milovníky sportu, lasermappingu, zábavy i hudby.

O víkendu 10. až 12. září hostí Karlovy Vary, které jsou mimochodem nově na seznamu UNESCO, hned několik skvělých akcí. A byla by škoda u nich chybět. Vše probíhá pod záštitou festivalu VARY°ZÁŘÍ 2021, který se koná letos už po šesté. Jedinečná koncepce kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města měla každý rok velký úspěch. A dá se očekávat, že tomu tak bude i letos.

foto: Citytriathlon

Leitmotiv letošního ročníku zní „Mezi nebem a zemí aneb Monsters“. Na trase o délce 3 km od hotelu Thermal až k Poštovnímu dvoru na vás čeká více jak deset lokací. Nejkrásnější karlovarské budovy rozzáří po setmění barevné projekce a laserová show. A jednou z nich bude pět desítek postupně se rozsvěcujících běžců, kteří vytvoří synchronizovaný závod v krásném prostředí Dvořákových sadů a budou tak odkazovat na Světový pohár v triatlonu.

foto: Citytriathlon

Svátek pro fanoušky sportu

Další významnou akcí, kterou o tomto víkendu 10-12.9. Karlovy Vary, hostí je CITY TRIATHLON Karlovy Vary. Přijet fandit můžete olympijským hvězdám, které se v neděli představí při prestižním závodu Světového poháru. Uvidíte české reprezentanty v souboji s nejlepšími triatlonisty na světě. V minulém roce byli na karlovarských kolonádách nejrychlejší olympijská vítězka Flora Duffyová a dvojnásobný mistr světa Vincent Luis. Kdo se bude radovat letos? Připíše si česká olympionička Vendula Frintová třetí karlovarské vítězství?

foto: Citytriathlon

Zábava pro vás i děti

Postavit na start se můžete i vy. Součástí akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary je i sobotní závod Age Groups pro amatérské sportovce. Čeká je 700 metrů plavání ve volnočasovém areálu Rolava, 20 km cyklistiky vedoucí nejkrásnějšími místy ikonického lázeňského centra, a nakonec 5km běh s cílem na nádherném Divadelním náměstí! Pokud byste si na celý závod netroufli, můžete si jednotlivé disciplíny rozdělit ve štafetě s kolegy nebo přáteli. Nebo si můžete zazávodit společně se svými potomky při Geis Baby Duathlonu, který se skládá z kombinace běh – cyklistika – běh. Ti nejmenší startují ve volnočasovém areálu Rolava na odrážedlech a čeká je jen několik stovek metrů. Ti starší mohou závodit sami, nebo si třeba vyzkoušet štafetu ve složení rodič – dítě. Kompletní program najdete zde.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související