Tip na víkend: Oficiální zahájení cyklistické sezóny v jižních Čechách

Foto: Pixabay

Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit? Pokud rádi jezdíte na kole, nenechte si ujít slavností zahájení cyklistické sezóny v jižních Čechách. Počasí bude příznivcům cyklistiky přát a připravený je i bohatý program.

Tradiční oficiální zahájení sezóny v Jihočeském kraji proběhne 20. května 2023 od 11:00 na tábořišti Val v obci Hamr na Veselsku. Na jednom místě se tu setkají účastníci hned třech samostatných cykloakcí – Jindřichohradecký pedál, Jaro na Blatech a Třeboňská šlapka. Pro účastníky bude připraven program v podobě vystoupení kapely Jan Řepka & Bájsykl i bohatého občerstvení. Nebude chybět ani stánek BESIP, zábavné atrakce pro děti a samozřejmě ani stánek s turistickými informacemi z celých jižních Čech.

Ideální podmínky pro cyklistiku

Jižní Čechy nabízejí nejdelší síť značených cyklostezek v rámci celé České republiky s téměř 10 000 kilometry značených cyklotras. Užít si tu tak můžete více než stovku výletů na kole. A opravdu je z čeho vybírat.

Cyklisté se mohou vydat například po páteřních cyklotrasách podél toků jihočeských řek Vltavy, Otavy, Volyňky, Lužnice a Nežárky. Nebo si vyzkoušet svoji zdatnost při zdolání stezky Železné opony Eurovelo 13. Pro rodiny s dětmi jsou ideální například cyklostezky na Šumavsku a Lipensku, v rovinatém kraji rybníků na Třeboňsku nebo v okolí Hluboké nad Vltavou. Pro příznivce adrenalinu nabízí jižní Čechy také cyklokrosové tratě neboli traily, plných různých překážek, schodů, lesních cest nebo blátivých úseků,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), Petr Soukup.V jižních Čechách jsou trasy pro každého

Při cykloturistice je obvykle důležité zvolit vhodnou trasu, která respektuje zkušenosti cyklistů, ale zároveň nabízí dostatek zajímavých míst k návštěvě. V jižních Čechách můžete cestovat po různých místech plných přírodních a historických památek. Jsou tu trasy pro všechny úrovně cyklistů, od rodin s dětmi až po zkušené cyklisty. „Pro cyklisty máme připravenou více jak stovku cyklovýletů rozdělených podle kategorií napříč všemi turistickými oblastmi – rodinná cyklistika, po cyklotrasách a cyklostezkách, elektro cyklistika, adrenalinová cyklistika (traily) a etapová cyklistika“, prozradila nám vedoucí domácího cestovního ruchu, Tereza Procházková.

Zdroj: www.jccr.cz, www.jiznicechy.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související