Tváří značky Porsche Design se stal fešák Patrick Dempsey

Hvězda seriálu Chirurgové má k módě i rychlým kolům blízko.
foto: Porsche

Pokud je někdo prototypem dokonalého krasavce, tak právě on. Patrick Dempsey (48) je nejen jedním z nejvyhledávanějších herců, ale nyní i hlavní tváří luxusní značky.

Seriál Chirurgové ho hned prvním dílem vykopl mezi nejžádanější herce Hollywoodu. Dokonce i jeho vlastní život by vystačil na seriál. Zajímavou kapitolou by jistě byla svatba s jeho první ženou herečkou Rocky Parker, která byla o 27 let starší než on. Dodnes se přátelí se svým nevlastním synem, který je jen o rok starší než on sám. Se svou současnou ženou má tři děti a jeho největším koníčkem jsou závody v autech. K luxusu a krásným ženám měl Patrick Dempsey vždy blízko.

foto: Porche Design

Ideální ambasador

Díky lásce k Porsche vyrážel i na trať v jejich závodních vozech. Sám si jedno takovéto luxusní „fáro“ pořídil i domů. Není proto divu, že ho letos němečtí specialisté na brýle Rodenstock spojili se značkou Porsche Design Eyewear. Dempseyho tak fanynky neuvidí jen na televizních obrazovkách, ale i na billboardech, v časopisech či sociálních sítích, kde si herec během jednoho roku nasadí čtyři typy slunečních a dioptrických brýlí Porsche Design.

Podle značky je Dempsey uznávaným řidičem závodního automobilu a vášnivě se věnuje motoristickému sportu, což z něj dělá ideálního ambasadora. Úspěšně také absolvoval řadu závodů 24 hodin Le Mans a spoluzaložil svůj vlastní závodní tým Dempsey-Proton Racing.

Od chirurga k finančnictví

Patrick Dempsey se narodil 13. ledna 1966 v Lewiston, ve státě Maine v USA jako nejmladší ze třech dětí. V sedmi letech chodil na tanec, ovšem kvůli flirtování s děvčaty ho nakonec vyloučili. Následně v patnácti letech objevil své herecké nadání a cestoval po Anglii jako žonglér, komik a iluzionista. V Buckfieldu pak navštěvoval vysokou školu svatého Dominika. Zaměstnaná tu byla také jeho matka jako sekretářka, ale odešla ještě předtím, než stačil vystudovat.

Dempsey je známý svou rolí doktora Dereka Shepherda v úspěšném seriálu Chirurgové (Grey’s Anatomy), který mu vynesl dvě ceny Zlatý glóbus. V současné době hraje v seriálu z finančního prostředí Ďáblové (Diavoli).

foto: Instagram Patriick Dempse

Od roku 1987 do roku 1994 byl ženatý s Rocky Parkerovou, kterou potkal v divadle. Podruhé se oženil 31. června roku 1999 s Jillian Fink, maskérkou, která působila u společnosti „Delux Beauty“. Spolu mají tři děti, dceru jménem Tallulah (18) a dvojčata Darbyho Galena a Sullivana Patricka (14).

Celý život tíhl ke sportu. Byl v juniorské reprezentaci USA ve sjezdovém lyžování a neúspěšně usiloval o účast na zimních olympijských hrách. Později se vydal objevovat kouzlo motorismu, což mu nyní vyneslo i lukrativní smlouvu s přední značkou.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související