Nejlepší kosmetické produkty roku 2020 podle redakce

Bez čeho už nemůžeme žít?
foto: archiv firem

Ačkoli tenhle rok celkově za moc nestál, něco dobrého se vždycky najde. Například na kosmetické novinky byl celkově víc než bohatý. A přinesl i učiněné skvosty. Které nás v redakci oslnily nejvíc? Podívejte se.

Hydratační make-up

Hydratační make-up Futurist Hydra Rescue, Estee Lauder, 1 460 Kč, www.esteelauder.cz
foto: archiv firem

Na make-up mám poměrně vysoké nároky a když už nějaký skvělý objevím, jen nerada se ho vzdávám. Ten můj jediný milovaný musí být dostatečně jemný, nenápadný, dobře krýt, a ještě k tomu pečovat a chránit. A takových věru není mnoho! Ovšem novinka od Estee Lauder Futurist Hydra Rescue, Moisturizing Make-up má velkou šanci, že se v mé kosmetické taštičce uhnízdí na hodně dlouho dobu. Slibuje bezchybné sjednocení i účinnou péči v jednom a opravdu své sliby plní. Jediné, co bych trochu rozporovala je 12hodinová výdrž, ale jinak opravdu nezklame. Zklidňuje podrážděnou pleť, chrání (i před sluncem a to SPF 45) a co mě nadchlo nejvíc, opravdu dlouhodobě hydratuje. Nezalézá do pórů a vytváří iluzi téměř bezchybné pleti, aniž by ji zatěžoval. Takže tleskám!

Jitka Lubojacká, šéfredaktorka

Originální vůně

My Way, Giorgio Armani, parfémová voda (EdP), 50 ml, 2 470 Kč, www.douglas.cz
foto: archiv firem

Nemám moc v oblibě silné výrazné květinové vůně a v tomhle směru mi parfumáři v letošním roce moc radosti neudělali. Je to evidentně trend nejen tohoto roku. Drží se už několik let. Výrazné sladké vůně zkrátka vedou. A možná i proto mi novinka od Armani My Way udělala takovou radost. Tedy ne, že by byla nějak zvlášť lehká a svěží, to opravdu ne. Ale patří k těm vůním, ke kterým přičichnete a za chvíli musíte zas a zas. Je prostě zajímavá, originální a svá. Což se u parfému cení především. Možná i proto, že je spojením udržitelně získávaných ingrediencí. Bergamot v základu je doplněn o pomerančový květ z Egypta, tuberóza a jasmín z Indie tvoří intenzivní květinový buket v srdci vůně a kompozici dokonale doplňují bílé pižmo, cedrové dřevo z Virginie a vanilka z Madagaskaru. Navíc mě nadchlo, že se prodává ve třech velikostech a každá z nich je po vyprázdnění doplnitelné z náhradní náplně. Super nápad.

Julie Slavíková, kosmetická redaktorka

Noční olej a sérum

StriVectin S.T.A.R. Light Retinol Night Oil, www.aurio.cz, 2 210 Kč
foto: archiv firem

Nemám moc ráda hutné noční krémy, raději dávám přednost olejům. A moje citlivá pleť to oceňuje. Ale když jsem objevila StriVectin S.T.A.R. Light Retinol Night Oil, zamilovala jsem. Značku StriVectin znám už dlouho, kdysi jsem používala jejich vlakovou loď krém StriVectin SD Advanced PLUS Intensive Concetrate a hodně mi pomohl, zejména s vyhlazením jizviček po akné. Ovšem tenhle noční olej a zároveň i sérum v jednom, to je už zase vyšší liga. Pokročilá receptura umožňuje užívání všech výhod retinolu bez podráždění a obsahuje vyživující oleje i patentovanou NIA-114, která pomáhá omezovat citlivost pokožky a posiluje kožní bariéru. Oblíbila jsem si ho i proto, že se okamžitě vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

Klára Veselá, redaktorka publicistiky

Sérum na řasy

Cils Booster Lash Revitalizing Serum, Lancôme, Sephora,  
1 270 Kč
foto: archiv firem

Mám poměrně jemné řasy, které bez nalíčení působí velmi krátké a ne moc husté. Takže když jsem si přečetla, že novinka Lancôme Cils Booster Lash Revitalizing Serum za pouhé čtyři týdny pomůže obnovit hustotu a délku řas, rozhodně jsme to chtěla okamžitě zkusit.  Tvůrci tohoto séra našli inspiraci ve vědě o vlasové péči a spojili čtyři nejvíce koncentrované amino kyseliny. Ty, které jsou obsaženy i v našich vlasech a přináší revitalizační účinky. Po měsíci používání jsme musela konstatovat, že moje řasy opravdu zesílily a působí zdravěji. Sérum oči nedráždí, takže ho můžu používat ráno i večer a jsem rozhodnutá v tom pokračovat. Krásné řasy za to rozhodně stojí.

Linda „Lara“ Richter, módní redaktorka

Hydratační pleťový krém

Hydratační pleťový krém Phyris, Viviane, cena 2 035 Kč

Sice bych ráda měla stále pleť jako dvacítka, ale musím se přiznat, že nepatřím k ženám, které by co se péče o sebe sama byly úplně pečlivé. Občas se zapomenu nakrémovat celý den, což je špatné. Vím to moc dobře. Z tohoto důvodu ráda volím přípravky, které jsou nejen funkční, ale i praktické. Těmto požadavkům skvěle odpovídá hydratační krém Phyris Moisture REfill. Jedná se o 24hodinový pleťový krém, který viditelně omlazuje pleť a hydratuje opravdu po celý den. Není to sice horká novinka, ale já na něj nedám dopustit.

Jana Fikotová, redaktorka publicistiky

Další články z rubriky KRÁSA:

5 tipů pro mladistvý vzhled. Vyzkoušejte teď hned
Domácí peeling. Suroviny máte kolem sebe

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související