Ve kterém znamení zvěrokruhu se rodí nejvíc boháčů?

foto: Unsplash

Máme svůj osud vepsaný ve hvězdách? O tom se lidé přou již celá staletí. Zajímavé ale je, že některá znamení mají opravdu až nápadně společné rysy. A týká se to i schopnosti vydělat peníze a být úspěšný ve svém oboru. Někomu to jde prostě snáz. Uhodnete, ve kterém znamení zvěrokruhu se rodí nejvíce miliardářů?

Váhy

Asi v každém znamení zvěrokruhu se nějaký ten miliardář najde. Jak ale ukázal žebříček nejbohatších lidí, každoročně uveřejňovaný v časopisu Forbes, každý pátý miliardář se narodil ve znamení Vah. Náhoda? Těžko. Váhy jsou velmi inteligentní, pracovité a umí si jít tvrdě za svým. Mají vždy jasnou představu, čeho chtějí dosáhnout a k tomuto cíli vždy napnou veškeré síly. Jejich výhodou je, že umí být trpělivé a dokáží postupovat krůček po krůčku tak dlouho, až je úspěch nemine.

A teď se pojďme podívat, jak jsou na to další znamení zvěrokruhu a kteří miliardáři se pod jejich vlivem narodili.

Beran

Jsou dostatečně odvážní i kreativní a když je potřeba, jsou také velmi asertivní a za všech okolností si udržují optimismus. To jsou hlavní důvody, proč jsou Berani tak úspěšní, jak dokazuje i příběh spoluzakladatele společnosti Google Larryho Page. Pořádný Beran je i spoluzakladatel a bývalý generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer. Ten je jedním z mála lidí na světě, kteří dokázali nashromáždit jmění přesahující 100 miliard dolarů.

Býk

Spolehlivost a pracovitost – to jsou hlavní vlastnosti, které ženou zrozence ve znamení Býka vpřed. Patří k nim i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Pomohly tomuto králi sociálních sítí nahromadit více než 100 miliard dolarů, a také k tomu, že jeho jméno zná na světě asi každý. Důkazem, že Býci umí vydělat peníze je rovněž britský vynálezce a miliardář James Dyson, který se proslavil díky svým originálním a technicky zcela unikátním vysavačům, fénům a dalším přístrojům.

Blíženci

Blíženci jsou velmi úspěšní ve všech komunikačních disciplínách, proto z nich bývají skvělí finanční poradci, pojišťovací agenti i bankéři, ale díky své dualitě často uspějí ve více zcela odlišných oborech. Bývají z nich i skvělí obchodníci. Skvělým příkladem je hudebník Yeezy, který uspěl nejen v hudbě, ale i v módě a stal se magnát v oblasti sportovní obuvi. Blíženec Kanye West, nebo Jie, jak se mu nyní raději říká, v poslední době sice prodělal nějaké peníze ale pořád je dost bohatý, ikdyž už má jen miliony místo miliard. Dalším super bohatým Blížencem není nikdo jiný než bývalý americký prezident Donald Trump, jehož touha po moci a obchodní zájmy nabraly turbulentní směr. A nikdo neví, kam ho ještě přivedou.

Rak

Raci se opravdu rádi starají o své peníze. Ohledně svých financí jsou spíše opatrní, neradi riskují a úpěnlivě hájí své obchodní zájmy. Podobně jako dědička koncernu L’Oréal Françoise Bettencourt Meyersová, která je nejbohatší ženou světa s majetkem přesahujícím 92 miliard dolarů. Za to Elon Musk se neustále přetahuje s Kozorohem Jeffem Bezosem o první místo na mezinárodní seznamu nejbohatších s jměním kolem 200 miliard dolarů. Jeho vytříbená intuice Raka mu ale pomáhá k vědomí, že jsou i důležitější věci, než první místo v klubu pracháčů.

Lev

Lvi sice milují okázalost, ale k penězům mají ryze praktický přístup. Potřebují jich jen tolik, aby si mohli zařídit pohodlný život. V žebřících milionářů jich překvapivě nejdete nejméně ze všech znamení, což zcela odpovídá jejich povaze. V hromadění majetku nevidí žádný smysl, jejich priority jsou jinde. Což by se dalo asi prohlásit i o Sergeji Brinovi, který se k úspěchu Googlu dopracoval společně s Larrym Pagem. Sebejistota je další z typických vlastností Lva, která mu mohla dopomoci k jeho mnohamiliardovému bohatství. Podobně na tom bude s čistým jměním přes 100 miliard dolarů spoluzakladatel společnosti Oracle Corporation Larry Ellison nebo Leo Kylie Jenner, zakladatelka kosmetické značky Kylie Cosmetics, kterou časopis Forbes už v roce 2020 zařadil mezi nejmladší miliardáře světa.

Panna

Panny jsou známé svou perfekcionistickou povahou a přesně ta mohla pomoci Warrenu Buffettovi učinit mnohá bezchybná obchodní rozhodnutí. Jako předseda představenstva a generální ředitel nadnárodního konglomerátu Berkshire Hathaway je uznávaným multimiliardářem. Panny se v řečech o penězích nikdy nevyžívají, vlastně je všechny obecné finanční záležitostí nudí. Dokáží si ale dobře rozvrhnout veškerá investiční rizika a díky vrozené inteligenci i citu pro sběr informací investují velmi moudře a efektivně. A v tom je právě jejich síla, takže jen málokdy žijí v chudobě.

Štír

Toto hvězdné znamení zvěrokruhu je známé svou bystrou myslí a pronikavou inteligencí, které rozhodně pomohla spoluzakladateli Microsoftu Billu Gatesovi stát se jedním z nejbohatších mužů světa s čistým jměním přes 135 miliard dolarů. Když se Štír rozhodne, nic ho neodradí, ale někdy může ztroskotat i před cílem, protože mnozí mají blízko k lehkomyslnosti a až přílišné bezstarostnosti. Takovým příkladem může být i ruský magnát a bývalý majitel fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič, který to s tou vášní a zápalem pro věc občas pěkně přeháněl.

Střelec

Střelci jsou proslulí tím, že vzbuzují respekt u všech, kteří se s nimi setkávají, a to rozhodně platí pro miliardáře a filmového režiséra Stevena Spielberga. Peníze k životu potřebují, protože rádi utrácí za dobré jídlo, pití i cestování a milují kvalitní značky. Neradi na sobě šetří a když je potřeba, klidně riskují a to i právě ve finanční sféře. Patří ale většinou ke šťastlivcům, kterým risk vychází a ve ztrátě tak bývají málokdy. Máte Chuť zkusit ruletu? Vemte s sebou Střelce, přinese vám štěstí.

Kozoroh

Ambiciózní a odhodlaní, to jsou Kozorozi. V podnikání obvykle vynikají, nejlepším příkladem je již několik let nejbohatší člověk na světě Jeff Bezos, který založil v roce 1994 ze své garáže v Seattlu takového giganta jakým je Amazon. Zrozenci tohoto znamení zvěrokruhu vždy dotáhnou věci do úspěšného konce. Někdy jim to sice chvíli trvá, ale jsou vytrvalí a nikdy se nevzdávají. Neústupnost je vlastnost, která je pohání vpřed. Pokud je to potřeba, dokáží být velmi velkorysí, svým obchodním partnerům důvěřují a dané slovo je pro ně závazek, o kterém se nediskutuje.

Vodnář

Mezi tímto znamením bychom hned po Vahách našli nejvíce multimilionářů, protože pro Vodnáře je úspěch v podnikání či práci zcela zásadní. A leckdy mu dávají přednost před osobním životem. Krásným příkladem je Vodnářka Oprah Winfrey, která se s moderátorky své talk-show dokázala vypracovat na majitelku multimiliardového mediálního impéria. Vodnáři jsou rádi soběstační, pocit, že jsou na někom závislí je až děsí. Proto dělají vždy vše proto, aby měli dost peněz a mohli být díky tomu nezávislí a žít si po svém. S tím souvisí i to, že nemají rádi půjčky, všem finančním závazkům se raději vyhýbají.

Ryby

Ryby jsou známé svou kreativitou a dobrým vkusem, který určitě nechybí generálnímu řediteli mnoha luxusnějších světových značek Bernardu Arnaultovi. To samé se dá prohlásit i o zpěvačce Rihanně, která se stala miliardářkou v roce 2021 nejen díky své úspěšné hudební kariéře, ale i díky svému kosmetickému impériu Fenty Beauty. Toto znamení bývá velmi pracovité, ale peníze nejsou tím hlavním, za čím se ženou. Mají radost, když jich vydělají dost, ale mnohem důležitější pro ně je, aby jejich snažení mělo i nějaký vyšší cíl nebo smysl.

zdroj: www.starsinsider.com, www.wellandgood.com, www.yourtango.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související