Meghan a Harry se pochlubili dcerou Lilibet Dianou

Fotografii sdíleli jako vánoční přání.
foto: Twitter

Šest měsíců poté, co Meghan Markle a princ Harry přivítali na svět svou dceru Lilibet „Lili“ Dianu Mountbatten-Windsor, ji ukázali světu. Na Štědrý den sdíleli manželé sladkou rodinnou fotografii jako z reklamy.

Na snímku, který pořídil fotograf Alex Lubomirski, je celá rodina ze Sussexu s dvouletým zrzavým Archiem sedícím na Harryho klíně a usměvavá Meghan držící Lilibet ve vzduchu. Rodina vánoční svátky tráví v USA.

Na kartičku Sussexové napsali: „Letos, v roce 2021, jsme přivítali na svět naši dceru Lilibet. Archie z nás udělal ‚mámu‘ a ‚tátu‘ a Lili z nás udělala rodinu. Těšíme se na rok 2022 a vaším jménem jsme přispěli několika organizacím, které ctí a chrání rodiny. (…) Šťastné svátky a úspěšný nový rok vám přeje naše rodina!“ stojí v přání poslaném prostřednictvím nadace Archewell Foundation, kterou pár založil.

Lilibet se narodila v pátek 4. června v 11:40 v Santa Barbara Cottage Hospital v Santa Barbaře v Kalifornii. Harry a Meghan to oznámili o dva dny později a sdělili, že jejich dcera se jmenuje po královně i Harryho zesnulé matce, princezně Dianě. „Lili je pojmenována po své prababičce, Jejím Veličenstvu královně, jejíž rodinná dívčí přezdívka je Lilibet,“ napsal pár v prohlášení.“ Její druhé jméno, Diana, bylo vybráno na počest její milované zesnulé babičky, princezny z Walesu.“

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se rozhodli vzdát své oficiální role v královské rodině a přestěhovali se do rodiště Meghan Markle, do Spojených států. Nepříliš dobré vztahy se ještě prohloubily díky negativnímu rozhovoru, kde kritizovali chování lidí v Buckinghamském paláci.

TRADIČNÍ RODINNÉ FOTO

O vánoční fotografii nás neochudili ani starší bratr Harryho William s manželkou Kate. Na snímku nechyběly jejich tři dětmi George, Charlotte a Louis. Fotografii pořídili při dovolené v Jordánu a zveřejnili v půlce prosince.

Princ Charles s manželkou Camillou jako milovníci dostihů zvolili na vánoční přání fotku z Ascotu.

Britská královna Alžběta II. letos kvůli pandemii neslaví svátky tradičně, tedy ne na svém venkovském sídle Sandringham House na východě Anglie, ale na hradě Windsor nedaleko Londýna. Pětadevadesátiletá panovnice se dokonce vzdala i tradičních předvánočních návštěv rodiny.  

Panovnice vánoční čas stráví jen se svým nejstarším synem Charlesem a jeho ženou Camillou. Dcera, princezna Anna u vánočního stromku chyběla, neboť její druhý manžel Timothy Laurence měl pozitivní test na covid. 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související