Vlasové trendy pro rok 2023. Co pofrčí?

foto: Unsplash

Jestli teď čekáte, že řekneme přirozenost, jste na omylu. Jak lze vyčíst z prvních přehlídek i trendů prezentovaných předními světovými kadeřníky, v kurzu budou barvy, které tu dlouho nebyly a originální střihy se sázkou na plasticitu a objem. Nouze ovšem nebude ani o asymetrii a totální originalitu. Takhle hravá trendy sezona tu dlouho nebyla.

Ať už jste od přírody blondýnka, tmavovláska nebo zrzka, připravte se na změnu. Pokud chcete jít s trendy, čeká vás změna barvy. Ale nebojte, bude velmi příznivá. Letos to trochu připomíná začátek devadesátek, ale v tom nejlepším slova smyslu. V kurzu budou tlumené odstíny, žádné melíry ani ostré přechody. Vrátíme se pěkně na začátek. a pokud budete tápat, zkuste si vzpomenout, jaká je vlastně vaše přirozená barva.

Pařížská studená pro hnědovlásky

„Žijeme v době, kdy zdraví vlasů je mnohem důležitější, než výsledný odstín. A zdravé vlasy rovnají se lesklé, hladké vlasy, “ vysvětluje přední londýnská koloristka Stéphane Ferreira. Pokud tedy máte od přírody vlasy tmavé, zaměřte se zejména na jejich regeneraci a při volně odstínu na studené, tlumené odstíny a jen velmi nepatrné zesvětlení, především kolem tváře. To totiž tvář výrazně omlazuje. Přirozenost je u hnědých vlasů velmi důležitá a má-li vyniknout jejich krása, musí doslova zářit. Skvělým příkladem, jak nosit hnědou, je americká modelka Kendall Jenner. Kouřové odlesky jí ve vlasech doslova září a my jejímu kadeřníkovi tleskáme. Tohle se opravdu povedlo.

Tmavší blond s odlesky

Zahlédly jste nejnovější účes herečky Margot Robbie? Je zcela v trendy looku, který bude letos pro blondýnky hodně žhavý. Kdysi se tomu říkalo „špinavá“ blond, což je hodně ošklivý výraz, angličtina pro tuhle barvu má výraz champagne blonde, což zní o hodně líp. A když je, jako v případě Margot, ještě tmavší, říká se jí “dishwater” nebo “mushroom” blonde, neboli houbová blond. Jde o tlumenou tmavou blond s výrazným leskem a sem tam zesvětleným pramínkem, který ovšem musí být ve studeném tónu. „Hlavně žádné peroxidové násilné zesvětlování, “ upozorňuje Stéphane Ferreira. A pokud si na výraznější ztmavení svých blonďatých vlasů netroufáte, vsaďte na chladné tóny s neutrálním základem. Ne, nebude to nuda, tohle je ta nejvíc trendy barva roku, které musí působit, jako byste se s ní narodila.

Trendy žhavé zrzky

Přirozená zrzka? Takových je u nás po hříchu málo, ale pokud vám příroda nadělila tuhle úžasnou barvu, podpořte ji! Ale už ne tak sytě červeným odstínem jako v uplynulých sezónách, ale o dost světlejším. Říká se tomu copper wash, což bychom mohli přeložit jako vymytá měděná. Ze všeho nejvíce připomíná meruňkovou a nosí ji třeba americká herečka Sydney Sweeney, kterou můžete znát třeba ze seriálu Příběh služebnice, kde hrála klidnou Eden. „Funguje skvěle i na tmavších blond či světle hnědých vlasech,“ připomíná Stéphane a dodává, že aby to opravdu fungovalo, musí být znovu výrazně lesklá. Proto se nebojte do barvených vlasů při stylingu nastříkat i lesk, ať se doslova rozzáří.

zdroj: www.ok.co.uk. www.glamour.com, www.elle.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související