Východní Morava: Kam se vydat a co tu navštívit v srpnu?

Tipy na výlety pro celou rodinu
foto: region Východní Morava

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, a tak vám jistě přijde vhod několik zaručených tipů, kam se u nás doma vydat a co ještě zažít.

Takovým malinko opomíjeným regionem je východní Morava, což je velká škoda, protože míst, která tu stojí za to navštívit, je opravdu hodně. Během srpna se tu koná i spousta zajímavých akcí pro malé i velké. Proto jsme pro vás připravili přehled těch nejzajímavějších. Nechte se zlákat, nebudete litovat. Na řadu z nich je dokonce vstup zdarma.

Plavba lodí po kanále…

Baťův kanál patří k jednomu z nejzajímavějších vodních děl u nás a svést se po něm je zážitek. Na palubě lodi Hollandia si budete chvílemi připadat jako v malebném Nizozemsku, místo větrných mlýnů ale uvidíte nádhernou krajinu Východní Moravy. Každý víkend můžete plout z Uherského Hradiště do Uherského Ostrohu, navštívit tu tajuplné podzemí zámku i vystoupat na zámeckou věž. Každé úterý, čtvrtek a neděli pak vyplouvá také loď Morava, na jejíž palubě se konají i ochutnávky vína.

foto: region Východní Morava

Svátek filmových nadšenců

Filmy, které nikde jinde neuvidíte, můžete zhlédnout na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, která se koná 6.-12. srpna. Na 47. ročníku tohoto festivalu si můžete vybrat ze 170 snímků – ten nejstarší je z roku 1913, nejnovější z letošního roku. Nabitý program obohatí i semináře a přednášky, na kterých vystoupí například Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová či Martin Huba. Dojde také na lekce filmu podle zahraničních hostů, a to režisérů Gorana Markoviće a Sergia Castra San Martína.

foto: region Východní Morava

Hradní branou do historie

Všemi smysly si budete moci vychutnat 11. ročník středověkých Templářských slavností, který proběhne na zámku a hvězdárně Vsetín 14. srpna. Užijete si vystoupení šermířských skupin, poslechnete dobovou hudbu, zhlédnete kejklířské představení, děti zatají dech při ukázce výcviku dravců a samozřejmě ochutnáte i dobovou kuchyni. Pro návštěvníky je připravena i lukostřelba.

foto: region Východní Morava

Dalším skvělým tipem, je noční prohlídka hradu Malenovice. 14. srpna tu hradní sály ožijí krásnými tanečnicemi i obrazy ze života šlechty.

foto: region Východní Morava

Dožínky i řev motorů

Moravské tradice a zvyky můžete poznat 20. – 21. srpna při Dožínkách Zlínského kraje, které se tradičně konají v Kroměříži. Těšit se můžete na jarmark, dožínkový průvod, folklórní vystoupení, ochutnávky tradičních specialit nebo třeba výstavu zemědělské techniky, kterou si užijí malí i velcí.

foto: region Východní Morava

Toužíte po adrenalinu, sportu a řevu motorů? Nenechte si ujít Barum Czech Rally (27.-29. srpna). Největší a nejprestižnější really soutěž v Česku oslaví už svůj 50. ročník. Letošní trať měří 786 km a obsahuje patnáct rychlostních zkoušek. Slavnostní start proběhne před zlínskou radnicí a novinkou bude atraktivní rychlostní zkouška v nočních ulicích Zlína.

foto: region Východní Morava

Seriál výlety na rozhledny: Šelmberk u Mladé Vožice

rozhledna Šelmberk
foto: Wikipedie

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související