Zuzana Lešák Černá: „Většinu modelů tvořím hlavně pro sebe“

Seznamte se...
foto: Zuzana Lešák Černá

Módní návrhářka Zuzana Lešák Černá ráda plní svým zákaznicím sny a obléká je tak, aby se v jejich modelech cítily, co nejlépe. I sobě ale nedávno splnila jeden dětský sen. Otevřela si svůj nový módní ateliér.

K osobité módě má Zuzana vztah od malička. „Vyrůstala jsem v krejčovské dílně své maminky a to, že se jednou stanu návrhářkou, nosím v hlavě už od osmi let,“ přiznala rodačka z Plzně, která má dnes vlastní značku i luxusní butik.

NOVÁ KOLEKCE V UDRŽITELNÉM DUCHU

Při vytváření modelů jde návrhářce především o nositelnost, udržitelnost, nevšednost a kvalitu. „Přiznám se ale, že největší vliv na mou tvorbu má moje osobní potřeba určitého kousku. Většinu modelů vytvářím, jako bych je dělala pro sebe. Podle toho co mi na trhu chybí, ať už v určitém designu nebo kvalitě.“

V kolekci najdete i kousky, které byly do nabídky přidané na základě velkého zájmu klientek, např. basic černé sako či kvalitní bavlněná body.

VEČERNÍ MÓDA

Od začátku své kariéry se návrhářka věnuje hlavně společenským i svatebním šatům a pracuje s nespočtem různých materiálů i střihů. V poslední době však klade ve svých kolekcích důraz především na rafinovaný minimalismus. Ovšem zdobení, ať už v podobě krajky nebo broušených kamenů, se nevyhýbá. Vše záleží na přání či typu klientky.

NESMRTELNÝ KOUSEK „READY TO WEAR“

Zájem o pohodlnou, originální módu z kvalitních materiálů neuvadá. Právě naopak. Bohužel basic kousků, které si oblíbíte a unosíte je v kterékoliv roční době k jakékoliv příležitosti na trhu moc není, proto jsou právě u Zuzany Lešák Černé tak velmi oblíbené.

ZUZANA LEŠÁK ČERNÁ

Vystudovala obor oděvnictví/návrhářství na Integrované střední škole živnostenské a následně její kroky vedly do Liberce na tamní Technickou univerzitu, obor textilní marketing.

V roce 2010 otevřela svůj první salon v Plzni, kde se zaměřila na společenské šaty, časem i na šaty svatební a nakonec přidala i volnočasovou módu.

S modelkou Andreou Verešovou vytvořily V roce 2016 značku Blackeve, pro kterou tvořila dva roky.

V listopadu letošního roku si Zuzana otevřela svůj nový luxusní ateliér na náměstí Republiky v Plzni. Klientky si zde mohou vybrat ze širokého sortimentu volnočasové módy. Modely, které byly doposud k dostání na e-shopu, tak mají možnost vidět a vyzkoušet naživo a dát si je upravit nebo zhotovit přesně na míru, svatební nebo večerní šaty nevyjímaje. Více na zuzanalesakcerna.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související