Česká Miss Essens má svou vítězku. Sympatická tmavovláska z Přerova okouzlila diváky i porotu

foto: Česká Miss Essens

Na televizní obrazovky se po třech letech vrátila soutěž krásy. Českou Miss Essens 2022 se stala devatenáctiletá studentka z Přerova Vanesa Švédová. Ta se modelingu věnuje od třinácti let. Zaujala nejen odbornou porotu, ale i televizní diváky.

O titul české Miss Essens bojovalo od castingových kol 8952 dívek. Jen dvanáct z nich postoupilo do velkého finále. Ty pak v uplynulých týdnech musely prokázat své dovednosti v nejrůznějších výzvách, které plnily na Hraničním zámečku na Moravě. „Česká Miss Essens boří tradice a stereotypy soutěží krásy a představuje se ve zcela nové podobě, řekl ředitel soutěže Roman Holárek. 

Ještě před velkým finále soutěže krásy, která se letos změnila na formát reality show s podtitulem Hledá se Miss, vybrala porota Sáru Mikulenkovou, aby Česko reprezentovala na světovém finále Miss Universe, které proběhne v lednu 2023 v New Orleans. Samotné finále pak diváci televize Prima měli možnost sledovat živě v neděli 11. prosince. Moderátorem akce, která se konala v pražském O2 Universum, byl Tomáš Měcháček. Během večera vystoupily například kapely Mirai, Lake Malawi a We Are Domi.

Česká Miss Essens, krása v jiné podobě

Jako odborná porota se zde představili Česká Miss 2016 Andrea Bezděková, modelka Pavlína Němcová, ředitel soutěže Česká Miss Essens a majitel modelingové agentury PURE MODEL Management Roman Holárek a majitel soutěže Česká Miss Essens Michal Kovář.

Do superfinálové čtyřky vybrané porotou se nakonec dostaly soutěžící Nicole Šáchová, Kristýna Pavlovičová, Marie Danči a Vanesa Švédová. Diváci rozhodli, že Marie Danči z Krnova bude zastupovat Česko na světové soutěži Miss Global, která se tradičně koná na Filipínách a na Miss Earth do Vietnamu pojede Kristýna Pavlovičová ze Strakonic. První Českou Miss Essens 2022, která bude reprezentovat Česko v soutěži Miss Universe ČR 2023 se nakonec stala devatenáctiletá Vanesa Švédová. Ta svou výškou 179 cm uchvátila nejen odbornou porotu, ale i diváky, kteří pro ni hlasovali.

„Panebože, pořád nemůžu uvěřit, že jste si mě opravdu všichni vybrali. Děkuji všem za hlasy, za SMS, porotě, divákům, holkám, produkci za skvělou péči a organizaci, všem kteří mi jakýmkoliv způsobem pomohli toho dosáhnout,“ přiznala Vanesa Švédová hned po vyhlášení.zdroj: www.ceskamiss.cz, www.iprima.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související