Kapela Chinaski vydává nový singl a chystá se i na koncert pro Ukrajinu

foto: Brain Zone

26. května do kin vstoupí dokument o více než třicetileté historii kapely Chinaski „Každej ví kulový“. Kapela nyní v předstihu vydává singl Dvě srdce vejpůl, který se stal titulní písní snímku. A zároveň se muzikanti v čele s Michalem Malátným aktuálně chystají na benefiční koncert České televize ve prospěch válkou zužované Ukrajiny, který 1.3. ve 20:10 odvysílá i TV Nova.

Hodinu a půl dlouhý dokument ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky a rozpady přátelství. Snímek režiséra Pavla Bohoňka Každej ví kulový přibližuje reálie, kde Chinaski začínali, dosud nezveřejněné záběry, archivní fotografie i pohledy do nahrávacích studií, tvůrčích procesů a zákulisí koncertů. Vše doprovází hudba kapely.

Pomoc chtějí všichni

Zároveň kapela spolu s Mirai, Mig 21, Pražským výběrem, zpěvákem Tomášem Klusem, Marií Rottrovou a dalšími umělci zazpívají 1. března večer v rámci benefičního koncertu na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Přímý přenos odvysílá České televize i TV Nova, která se rozhodla projekt podpořit. Večerem provedou Světlana Witowská a Daniel Stach.

„Rozhodli jsme se věnovat náš vysílací prostor speciálnímu benefičnímu koncertu na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Přímý přenos bude vysílán z Václavského náměstí v Praze. A veškerý výtěžek poputuje na sbírku Člověk v tísni SOS Ukrajina,“ řekla Silvia Majeská, programová ředitelka TV Nova.

foto: Česká televize (1), TV Nova (1)

Organizace začala poskytovat humanitární pomoc uprostřed bojů na Ukrajině již v roce 2014. Momentálně se soustředí na obstarání základních potřeb, tedy potravinových balíčků, a na asistenci při hledání zázemí pro uprchlíky. Nabízí i psychosociální pomoc. Dalším krokem bude zajištění zázemí uprchlíkům v okolních státech.


Diváci mohou sbírku podpořit zasláním DMS ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60 nebo DMS SOSUKRAJINA 90 na telefonní číslo 87 777 nebo darem na sbírkový účet 9320 9320 / 0300.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související