Eva Pavlová. Jak se obléká nová první dáma? Na inauguraci zvolila státní barvy. Poté se převlékla do fialových šatů

foto: Wikimedia Commons

V prostorách Pražského hradu 9. března proběhla inaugurace nového českého prezidenta. Veřejnost upírá oči nejen na samotného Petra Pavla, ale i na první dámu Evu Pavlovou. Ta si prý na módní trendy nikdy nepotrpěla, přesto její vkus mnohé nadchne. Na slavnostní událost zvolila červeno-modrou kombinaci. Na samotnou přísahu se převlékla do šik zářivě fialového modelu.

Jak vidno z celé prezidentské kampaně, kde většinou svého muže Eva Pavlová doprovázela, nebo z různých rozhovorů, první dámě ve skříni nechybí flanelové košile, černé roláky, džíny, pletené svetry, ležérní kostýmky či volné šaty. Její volnočasový styl je jí viditelně vlastní, ale na společenské akce se nebojí sáhnou pro radu k odborníkům. Decentní barvy, dobře padnoucí střihy, přírodní materiály a recyklace. To je šatník naší první dámy, která rozhodně bude udávat módní styl. 

Státní barvy poté fialové šaty

Ve čtvrtek 9. března dorazil na Pražský hrad nově zvolený prezident Petr Pavel, a to v doprovodu manželky Evy. Zde je čekal nejdříve oběd s končícím prezidentem Milošem Zemanem a jeho manželkou Ivanou. Jelikož jde o velkou událost, kterou sledují nejen občané České republiky, ale i mnoho jiných zemí, byl pro manželský pár důležitý i samotný look.

Prezident Petr Pavel tak pro tuto příležitost zvolil tmavě modrý oblek, bílou košili, modrou kravatu se státním znakem českého lva a hnědé polobotky. Jeho žena svou roli též skvěle zvládla. Měla na sobě červený kabát a modré pouzdrové šaty. Celý outfit doplnila květinovou broží a tmavě modrými lodičkami a psaníčkem. Dokonale se tak sladila s oblekem manžela. Model pochází od návrhářky Štěpánky Pivcové, která tvoří pod značkou theMAYstudio.

„Moje návrhy vycházejí z jednoduchosti. Jejich nejdůležitější inspirací je osobnost ženy, kterou decentním způsobem podtrhují. Miluji minimalistické oversize střihy a luxusní látku, do které je možné se zabalit,“ uvádí návrhářka na svých webových stránkách. Červený kabát, který vynesla právě Pavlová na inauguraci stojí kolem dvaceti tisíc korun. Některé modely vychází až na padesát tisíc. Na samotnou inauguraci se poté převlékla do výrazně fuksiových šatů, které jí moc slušely a působila v nich velmi svěže. Odstín, který vyzařuje důstojnost, hrdost a vznešenost si zvolila sama. Barva zvaná také Viva Magenta je shodou okolností podle společnosti Pantone i barvou roku.

Setkání na hradě či mezi lidmi

Pivcová novou dámu neoblékla poprvé. Již během kampaně si Pavlová s chutí její modely oblékla. Aby také ne, když své nadčasové kabáty navrhuje, jak sama říká, s romantickou představou. „Většinou tvořím pro ženy, protože návrhy nejdříve zkouším na sobě. Tak vznikl nápad na první kabát. Prostě jsem chtěla krásný měkký a luxusní kousek. Ideálně z kašmíru nebo alpaky. Aby byl jako kimono. Jednoduchý, nadčasový a bez knoflíků. Měkký kokon z jemné a ušlechtilé vlny. A já v něm schovaná,“ píše navrhářka dále na svých stránkách.

Na každou oficiální návštěvu si první dáma nechá v módě poradit, což je viditelně dobře. Její dvorní návrhářka tak ke kabátům vybírá i další typy oblečení a doplňků jako jsou oversize šaty, krajkové prádlo a hřejivé naducané šály. Pavlová nepatří k lidem, kteří by podcenili důležitost vizuální stránky, na druhou stranu nevnímá oblečení jen jako jednorázové zboží. Ve skříni má i tak několik kousků, které obléká pravidelně a naopak tuto recyklaci podporuje.

Co se týče barev, ráda volí nenápadné odstíny, jako je černá, hnědá či starofůžová, nebrání se ani výraznějším barvám jako je červená, zelená či fialová. Jako blondýnka si tyto barvy může dovolit. Co naopak v jejím šatníku, krom flanelové košile či norských vzorů, nenajdete, jsou výrazné vzory či nápisy.

zdroj: Česká televize, Themaystudio.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související