Flow jóga s Jiřinkou: Přes kočku do bojovníka 3 a zpět

Na dokonalé protažení stačí několik minut
foto: Jóga Ateliér

Slíbili jste si, že se konečně budete pravidelně hýbat? Super! Začít se dá i po malých krůčcích. Jiřinka vám ukáže, jak na to! A ti zkušenější to mohou brát jako tip na protažení během dne. Kdykoli…

Dlouho sedíte a jste už úplně zkroucení? Pojďte se zvednout a protáhnout celé tělo. Pozice bojovníka bojovníka 3 / Vírabhadrásana je k tomu jako stvořená. Jen v ní ale nezůstaneme. Tahle malá sestava je jako stvořená pro pravidelné protažení. Ráno i večer. Doma i v kanceláři. V létě i v zimě. Věřte, je hodně návyková. Téhle zdravé závislosti se držte. Prospívá tělu i duchu a posouvá hranice. Od lenosti k činnosti. Od smutku k radosti. Od prázdnoty k pocitu naplnění…

Tak pojďme na to.

Sestava: od kočky do pozice bojovníka 3 / Vírabhadrásana

V pozici kočky rozhýbejte záda.

foto: Jóga Ateliér

Přejděte pravou nohou dopředu do pozice běžce, chvíli prodýchejte. Zvedněte ruce od země a chvilku držte stabilitu. Poté se vyneste nahoru do bojovníka 3 a případně až do záklonu.

foto: Jóga Ateliér

Spusťte pravé koleno na zem a chvíli dýchejte v pozici srpku. Z něho pak přejděte do rotace – buď s rukou nahoru, nebo s dlaní na bedrech. Po návratu zpátky uvolněte trup do předklonu – pravou nohu můžete posunout víc doprava, abyste se tam pohodlněji vešli (s respektem k možnostem vaší kyčle, nenuťte se do extrému).

foto: Jóga Ateliér

Vraťte se zpět do kočky a celou sekvenci zopakujte na druhou stranu. Na závěr si užijte relax v pozici dítěte a následně chvíli vsedě jen se svým dechem.

foto: Jóga Ateliér

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.

Jógu s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz, na YouTube a na Facebooku

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související