Kabelky s „africkou“ minulostí. Originál, do kterého se vyplatí investovat

Nahlédněte a s radostí vybírejte, rozhodně je z čeho.
foto: Unsplash

Svět kabelek nestojí jen na slavných italských či francouzských značkách jako je Prada, Gucci, Dior či Louis Vuitton. Vybrat si můžete i z široké nabídky trendů, které nezapřou afrického ducha. Je už jen na vás, jak svým zájmem posílíte trh značkami mnoha vycházejících a velmi talentovaných návrhářů, o nichž jste doposud možná ani neslyšely. Tyhle kabelky ale stojí za pozornost.

Je až neuvěřitelné, s jakou fantazií lze vyrobit doplněk zvaný „kabelka.“ Tou nejstarší známou, která se dochovala je kožená kabelka zdobená více než stovkou psích tesáků, pocházející z doby kamenné, tedy období 2,5 tis. let př. n. l. Byla objevena archeology v Německu v roce 2012. Nicméně první písemný důkaz o existenci kabelky byl zaznamenán už v hieroglyfech starověkých Egypťanů. Dnes bez tohoto doplňku prakticky nevycházíme z domu, kabelky se staly i předmětem sběratelské vášně a dobré investice. My vám dnes přinášíme sedm žhavých typů kabelek inspirovaných africkým stylem. Jsou originální, krásné a navíc jejich koupí můžete i pomoct dobré věci.

Vavvoune

foto: archiv firem

Tato značka nabízí elegantní kožené kabelky, které jsou navrženy v Brooklynu a vyrobeny v Garment District . Značka VAVVOUNE podporuje svým prodejem i chudé africké země.

Petit Kouraj

foto: archiv firem

Podobné třásňové kabelky rozhodně nikde jinde nenajdete. Zakladatel Jean-Baptiste vytvořil značku Petit Kouraj s tím, že by rád ukázal pravou „lásku k pletenému oblečení“. Každá taška je ručně vyrobena z organické bavlny s tím, že popruhy jsou ze 100% kůže. Petit Kouraj také spolupracuje s D.O.T Haiti, organizací vedenou ženami, která pomáhá poskytnout bezplatné vzdělání a zdravotní péče lidem s nízkými příjmy na Haiti.

Peju Obasa

foto: archiv firem

Tyto ručně vyráběné háčkované tašky jsou snadno rozpoznatelné. Jsou „dětmi“ návrháře pletenin Peju Obasa z Londýna a vyrobeny ze 100 procentní recyklované žerzejové příze. K dispozici je i mnoho barevných variant. Obasa říká, že čerpá inspiraci ze svých nigerijských kořenů, cest a jídla.

Kintu New York

foto: archiv firem

Od svého založení v roce 2015 si Kintu získalo renomé pro své odolné, 100% veganské kožené zboží. Tyto luxusně vypadající tašky vyrobené v Itálii, ale navržené v New Yorku, dodají každému outfitu uhlazený, královský vzhled.

Helejané

foto: archiv firem

Helejané uvedl na trh v roce 2018 módní návrhář nigerijského původu Dolapo Deji-Torey se zaměřením na nadčasový design a vynikající řemeslné zpracování. Jednou z našich oblíbených věcí na této značce je způsob, jakým je vytvořená. Kolekce se vyznačují atmosférou, takže ji můžete koupit na „neformální“, „diva“, „party“ či „pracovní“ příležitost. Konečně značka, která nám rozumí.

Founder Cortnie Elizabeth

foto: archiv firem

Móda by měla být zábava a přesně o tom jsou doplňky této značky. Zakladatelka Cortnie Elizabeth se naučila šít od své babičky. Dnes vyrobila více než 200 stylů kabelek, tašek do pasu a dalších. Šťastné nakupování!

Edas

foto: archiv firem

Pokud hledáte inovativní, udržitelné kabelky, obraťte svou pozornost na EDAS. Obzvlášť milujeme jejich tašku Yshaia, která má na rukojeti nastavitelný detail široké přezky.

Yvonne Koné

foto: archiv firem

Společnost vyrábějící kabelky byla založená v roce 2011. Mísí tlumený dánský minimalismus s občasnou barevnou africkou divokostí. Kromě kabelek nabízí kožené peněženky, přívěsky na tašky, obuv i kožené vložky do bot. Když jednou vyzkoušíte, nikdy nechcete jinak. Koné je totiž závislost.


Buďte v teple. Barevné kabáty jsou in

foto: Tamara Bellis

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související