Nejnovější trend v manikúře: Purismus. Hodí se vždy a ke všemu

foto: Maria Lupan

Pokud chcete jít opravdu s nejmodernějším proudem, vsaďte na stále oblíbenější třpytivé laky. Zejména zlaté či stříbrné s blýskavými kousíčky jsou teď hodně v kurzu. Ale pak je tu ještě jedna stálice, s kterou nikdy nešlápnete vedle. Purismus.

Tzv. čistý styl, založený především na dokonalé úpravě a sofistikovaném výběru barvy, je velmi oblíbený mezi hvězdami manikérského nebe. Pokud ho chcete napodobit, zaměřte se hlavně na dokonalou úpravu. Délka nehtu by měla být těsně k hraně prstu nebo jen o pár milimetrů delší. Dlouhé nehty se opravdu nenosí a špičaté jsou téměř k smíchu. Vládne přirozenost a pokud přeci jen stojíte o výraznější styl, pohrajte si s výběrem barvy.

foto: Maria Lupan

Čistému vše čisté

Purismus povoluje i nápadné odstíny, ale lakem v béžovém, růžovém či jiném tělovém odstínu šlápnout vedle prostě nemůžete. Působí to čistě, elegantně a má to styl. Základem je samozřejmě precizní úprava nehtové lůžka i prstů. Přizvěte si na pomoc odstraňovač kůžičky. Potřete s ním celé okolí nehtů, chvilku počkejte a pak jemně dřevěnou špachtlí s tupým koncem, tvrdou či přerostlou kůžičku odstraňte. Pak ruce namočte do teplé lázně s olejem (jakýmkoli, který používáte, ale klidně i obyčejným olivovým) a znovu dřívkem nehtová lůžka jemně obkružte.

Před lakováním nehty umyjte mýdlem, aby se odmastily a pak teprve nalakujte.

Barevný akcent

Pokud přeci jen zatoužíte po barvě, zkuste vsadit na matné odstíny v zajímavých tónech. Skvěle vypadá například kobaltová modř, která se hodí k neutrálnějším barvám oblečení, ale zkombinovat ji můžete klidně i s pastelovými tóny. V tomto případě mohou být nehty o malinko delší, ale opravdu jen o kousek. A vždy použijte i nadlak, který nejen prodlouží vydrž lakování, ale hlavně dodá tolik potřebný lesk.

Hrajte si

Pokud vás nudí jednobarevná manikúra, dejte prostor své fantazii. Vyberte několik laků, které mohou být ze stejného barevného spektra, ale také zcela odlišné, jen pokud možno ve studených čistých tónech. Matných samozřejmě. Výhodou je, že se hodí úplně ke všemu. Působí to mladistvě a neotřele.

Čtěte také:


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související