Pastelkování. Jarní trendy v lakování: pastelové barvy vládnou…

Tohle jaro bude hodně pestré a zábavné.
foto: Analia Baggiano

Zatímco zima si rozumí s karmínově rudou, která se skvěle vyjímá na tmavých šedých či béžových svetrech, které většinou nosíme, jaro chce jemné hravé pastely.

Existuje dobrý důvod, proč je jemně růžová jedním z nejprodávanějších odstínů laků na nehty. Vypadá totiž vždycky dobře, hodí se úplně ke všemu, a navíc je milá a optimistická. Letos k ní ale přidejte další cool odstíny. Především krémovou lila, nebeskou modř, svěží zelenou a broskvovou. Samozřejmě nikdy nešlápnete vedle s tělovou. Všechny pastelové barvy se budou nosit bez třpytek, zato se budou různě míchat, kombinovat a v kurzu budou i takové vychytávky jako tři barvy v jedné nebo veselé kytičky na barevném základě. Ostatně podívejte se na nejžhavější trendy samy…

foto: archiv redakce

Sázka na jistotu

Chladné matné pastely skvěle vyniknou na opálené pleti, ale klidně je zkuste hned. Působí dobře za všech okolností, jen je dobré přemýšlet, co si obléknete.

Pokud chcete na své ruce opravdu upozornit, nechte barevné nehty vyniknout na světle krémovém oblečení, šedém nebo jemně pískovém.

Ve hře je samozřejmě i sladit vše tón v tónu nebo naopak jít do úplného kontrastu. Po naneseném barevného laku použijte vždy ještě svrchní lak, který dodá patřičný lesk a podtrhne barvu.

V barvě duhy

Hrátky s více barvami je už vyšší dívčí, ale při troše zvyku ji zvládnete i samy doma. Klidně si výsledný tvar naznačte na nehet obyčejnou tužkou a až pak obtáhněte barevným lakem.

Fantazii se meze nekladou. Pastelové barvy v tomto případě kombinujte podle libosti. A znovu, nezapomeňte na svrchní bezbarvý lak, který vše zafixuje.

Obrázkování

Tady se už bez pomoci kamarádky nebo nálepek neobejdeme, ale důležité je, že máte chuť na veselé, odvážné a hlavně osobité kreace. Inspirujete se a bavte se.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související