Tip na filmový biják: Nejšťastnější holka pod sluncem

foto: Netflix

Mysteriózní thriller režírovaný Mikem Barkerem podle stejnojmenného románu Jessicy Knoll. To je film Nejšťastnější holka pod sluncem, kde hlavní roli ztvárnila Mila Kunis.

Nejšťastnější holka pod sluncem (Luckies Girl Alive) je příběhem temné pravdy, dávných tajemství a jejich rozuzlení. Film je založený na stejnojmenném románu Jessicy Knoll. A přestože jde převážně o fikci, některé detaily vychází ze skutečného života samotné autorky. Spisovatelka Jessica Knoll si totiž vždycky přála dostat svůj příběh na veřejnost.

Ve scénáři, který vychází z adaptace stejnojmenného románu z roku 2015 (Luckiest Girl Alive), udělala Knoll sice několik změn, ovšem téma sexuálního napadení, zneužívání i násilí se zbraní ve snímku zůstalo. Není divu, že se rozhodla knihu převést na obrazovku, jelikož čtenáři byli jejím brutálně upřímným příběhem fascinováni. A upřímně zděšeni.

Úspěch s tajemnou minulostí

Mystery drama je jedním z nejznámějších žánrů na streamovací službě Netflix a právě tento snímek vzbudil velký ohlas už při prvním uvedení traileru.

Ani Fanelli je úspěšná Newyorčanka, redaktorka, která se připravuje na svou svatbu. Během příprav je však nucena čelit traumatickým vzpomínkám na svou minulost, které se začínají znovu vynořovat. Povaha těchto vzpomínek i způsob, jakým rozplétají Anin život, vytváří fascinující jízdu, která diváka okamžitě vtáhne do napínavého děje.

Jako teenager na prestižní škole Brentley School zažila Ani šokující incident. Takový, na který se léta snažila zapomenout. A z velké části se jí to dařilo. Tedy alespoň do té doby, než ji režisér kriminálního dokumentu vyzve, aby zveřejnila svou verzi příběhu. A donutí Ani, aby se postavila pravdě, i kdyby to znamenalo rozcupování jejího zdánlivě dokonalého života.

Skutečné přiznání

Jak autorka přiznává, i ona studovala na soukromé škole a zažila stejné skupinové znásilnění, jako její hrdinka Ani. „Zoufale jsem toužila po zveřejnění svého příběhu a pojmenování toho, co se mi stalo. Potřebovala jsem to,“ řekla Knoll již v minulosti pro DailyMail. Ve skutečnosti byla ale vzpomínka na celou událost pro spisovatelku natolik bolestná, že požádala, aby nemusela být přítomná při natáčení brutálních scén znásilnění.

Zhuštění 338 stránkové knihy do dvouhodinového filmu znamenalo, že bylo potřeba některé události zredukovat na ty nejpodstatnější. Největší škrty se nakonec odehrály kolem té časti příběhu, který se odehrává v katolické škole. Následky jejího napadení jsou pak také na rozdíl od knižní podoby ve filmu odlišné. Spolu s Milou Kunis ve filmu hrají Chiara Aurelia, Finn Wittrock, Connie Britton atd. Film je možné zhlédnout už od 7. října na Netflixu.

zdroj: Netflix.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související