Zapleťte se! Hravé a mladistvé copánky budou hitem jara…

... a závanem lepších časů.
Foto: Instagram

Možná si říkáte, tohle už tu přece bylo. Bylo, ale pokud chcete jít letos s proudem a být in, nezaplést se bude téměř nemožné.

Copánky jsou trend, který se opravdu stále vrací. Není divu. Působí mladistvě, svěže a je jako stvořený na léto, ovšem letos z pochopitelných důvodů přišel dřív. A jejich mnohem víc, než byste možná čekaly.

Ideální pro kameru

Máme chuť se trochu pobavit, rozveselit, pohrát si se svým vzhledem. A tenké, zapletené pramínky vlasů jsou k tomu jako stvořené. Vizážisté je doporučují i všem, kteří často komunikují přes Zoom či další aplikace.

Webové kamery bývají často neúprosné, ale copánky splývající podél obličeje tvář zužují a jsou tak ideální i pro selfie. Hitem jsou zejména ty, které jsou spletené jen do půlky nebo dvou třetin a zbylé délky jsou pak nechané volně.

Pokud příliš poletují, zpevněte je velmi zlehka gelem nebo lakem. Na olej raději pozor, pokud ho použijete, tak opravdu jen nepatrné množství a výhradně do konečků

Trend doby

Poprvé se začaly copánky nejrůznějších stylů objevovat zejména na Instagramu, ale i na přehlídkách už vloni. Bella Hadid a Devon Lee Carlson vynesly mini copánky na Pařížském týdnu módy a Margot Robbie se v podobném stylu předvedla na červeném koberci v létě. Pak samozřejmě znovu udeřil COVID a všichni jsme stáhly vlasy do culíku či maximálně načechraly hřívu tak, aby byly barevné odrosty co nejméně patrné. To už ale nikoho nebaví, takže nastal čas se znovu trochu vydovádět. 

Copánky, pletené copy, částečně zapletené pramínky podél tváře i v zadních partiích jsou teď úplně všude. Baví a hrají si s nimi i přední světoví kadeřníci, kteří je ve velkém využívají ve svých kreacích.

Hlavně ledabyle…

Po umytí musíte vlasy postříkat sprejem na texturu, aby tolik neklouzaly. Cílem není perfektní zapletení bez chyb. Právě naopak. Jak radí oblíbený stylista celebrit Bryce Scarlett, který právě vytvořil Robbie zapletený účes v Cannes, aby vzhled působil moderně, musí být uvolněný a trošku ledabylý. „Nic by na výsledku nemělo být dokonalé,” říká.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související