„Hezká ‚velká’ holka? Hezká by stačilo,” vzkázala Ashley Graham

Modelka dala znovu jasně najevo, co si myslí o názorech ostatních na své křivky.
foto: Instagram Ashley Graham

Jedno se nejslavnější plus size modelce nedá upřít. Málokdo pro lepší vnímání svého těla, ať už je jakékoli, udělal tolik, co ona. A mnozí jí jsou za její příklad vděční.

Ashley Graham nedávno na stále populárnější síti TikTok, poslala všem svým fanouškům i ostatním jasný vzkaz, aby přestali komentovat její tělo. K vytvoření videa použila trendový „BCG Drama Effect“. „Prosím přestaňte o mě mluvit jako o hezké, ale velké holce,” vyzvala je. „Jsem hezká, tečka. Říkám to dost jasně?” napsala pod příspěvek.

Že pojmem ‚velká’ nemyslí dospělá ale objemnější, je nad slunce jasné. Ovšem má dost velké sebevědomí na to, aby vykřičela do světa, že jí je tak trochu jedno, co si o ní kdo myslí. A že se nikoho na jeho názor neptá. Příspěvek má více než 500 000 lajků, což je víc než počet lajků z jejích posledních tří příspěvků dohromady. Takže je jasné, že lidem jsou její názory, ohledně vnímání sama sebe, sympatické a podporují ji. I když se i podle komentářů najdou mnozí, kteří s ní nesouhlasí či se proti jejím pohledům na věc vymezují, většina je nadšená. Nikoho asi nepřekvapí, že mnohem pozitivněji ji přijímají především ženy. Pro ně je inspirací, jak se vypořádat s odlišností nebo spíše zažitými stereotypy.

Ashley se už mnohokrát v minulosti vyjádřila zcela jasně, jak sama sebe vnímá. Že je pro ni nejdůležitější cítit se zdravá a v pohodě. Po narození dítěte neváhala předvést celému světu strie, které jí zůstaly po těhotenství. A velké emoce vzbudilo i její video na Instagramu, kde se ukázala prakticky nahá. A sama sebe označila za nahou velkou holku.

„Nahá ‚normální’ holka,” vyjádřil se k tomu jeden z fanoušků. A další poznamenal: „Nemám rád, když o vás mluví jako o ‚velké’ holce. Já nevidím nic jiného než krásnou, přirozenou ženu v celé její kráse… Super sexy a velmi ženskou. Graham odpověděla: „Chápu, jak to myslíte. Ale když se podíváte na slovo ‚velká’ v pozitivním slova smyslu, pak to můžete vidět jako já. Miluji své velké, silné, krásné tělo. Myslím, že zpráva, kterou bychom si z toho měli odnést, je, že bychom neměli komentovat těla ostatních. Tečka. Konec diskuze. Je to zbytečné, neslušné a ztráta času,” napsala Ashley.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související