Zážitková restaurace na palubě největšího dopravního letadla A 380

A během 30 minut měli vyprodáno!
Zážitková restaurace na palubě největšího pasažérového letadla Airbusu A 380, na světě.
foto: Singapore Airlines

O tom, jak moc kvůli koronavirové krizi lidem chybí cestovatelské i kulinářské zážitky, se nedávno přesvědčili v Singapuru.

Singapurské letiště nabídlo svým zákazníkům ojedinělý zážitek – otevřelo unikátní restauraci přímo na palubě největšího dopravního letadla na světě Airbus 380. A během jediné půlhodiny po odstartování akce měli vyprodáno. Restaurace A 380 @Changi měla mít původně otevřeno jen 24. a 25. října, ale pro velký zájem byly přidány další dva dny 31.10. a 1.11. a vyloučena není ani možnost večeří na všechny čtyři dny.

A na co se návštěvníci mohou těšit? Společnost pro otevření této unikátní restaurace využije dva letouny A 380. Zákazníci si mohli vybrat, stejně jako při normálním letu, různé třídy – od ekonomické až po první třídu, kde si pochutnají na speciálním pětichodovém menu připraveném uznávaným singapurským šéfkuchařem Shermay Lee.

Zážitková restaurace na palubě největšího pasažérového letadla Airbusu A 380, na světě.
Menu vždy odpovídá vybrané třídě. Foto: Singapore Airlines

„Jsme vděčni za mimořádně silnou podporu, které se nám od našich zákazníků dostalo. A těšíme se na to, až je přivítáme v naší restauraci A 380 Changi,” řekl Lee Lik Hsin, výkonný viceprezident SIA.

Pro bezpečnost zákazníků bude obsazenost letadla jen poloviční. Plná kapacita v normálním letovém provozu je v A 380 až 471 lidí. V restauraci A 380 @Changi si ale své jídlo všichni vychutnají v klidu a pohodlí. V nabídce je také prohlídka celého letounu včetně kokpitu.

Zážitková restaurace na palubě největšího pasažérového letadla Airbusu A 380, na světě.
Foto: Singapore Airlines

A kolik taková legrace stojí?

Za místo v ekonomické třídě, kde vám bude nabídnuto klasické menu zaplatíte v přepočtu asi 910 Kč. Prémiová ekonomická třída přijde zhruba na 1640 Kč, byznys třída na 5460 Kč a první třída na bratru 10 910 Kč. Zákazníci ovšem dostali možnost zaplatit i nalítanými mílemi.

Singapore Airlines, utrpěly letos za první půlrok rekordní ztrátu 1,12 miliardy singapurských dolarů (827 milionů amerických dolarů) a byly nuceny propustit asi 20 % zaměstnanců. Ztráty se tedy snaží dohonit i nabídkou nejrůznějších podpůrných akcí.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související