I kadeřníci občas volí přírodní metody na prosvětlení vlasů

Tajné tipy od kadeřníků
Přirozeně světlé vlasy
foto: PxHere.com

Veřejně vám to nepřiznají, ale na přírodní metody a postupy se spoléhají i profíci. A dobře vědí proč.

Termín u kadeřníka je v nedohlednu a vy jste zatoužila po jemném přirozeném prosvětlení vlasů? Kromě přípravků, které lze koupit v obchodech, můžete vzít na pomoc i prostředky, které máte běžně doma. Jsou šetrnější a přitom překvapivě účinné. Tyhle tipy jsme nasbírali u zkušených kadeřníků, kteří je svým zákaznicím samozřejmě běžně neprozrazují, ale přísahají na ně!

 

Citronová šťáva

Jak známo skvěle funguje jako jemný peeling na pleť i jako účinný prostředek na zesvětlení pigmentových skvrn. Ale na vlasy? Věřte, funguje to. Ideální je použití citronové šťávy pro přirozené blondýnky, které touží po platinovém odstínu, ale ještě lepší je pro ty, které mají od kadeřnice vlasy promelírované. Použití je snadné, do stylingového přípravku (olej, krém, sprej) přidejte pár kapek čerstvě vymačkané šťávy a vetřete do pramenů. Opakujte při každé úpravě účesu. Efekt samozřejmě není okamžitý, většinou se projeví za týden až dva. Citron bohužel trochu vysušuje, takže pokud máte vlasy hodně suché, raději zvolte další způsob. Citron vymačkejte do kokosového oleje a naneste na vlasy jako masku.

Terapii citronem mohou vyzkoušet i hnědovlásky, kterým přirozené zesvětlení dodá do vlasů jas a lesk. Oplach vodou s citronem je vhodný i pro mastné vlasy. Dokonce ho lze doporučit i rusovláskám, ale pozor, těm po citronu vlasy spíše ještě zčervenají.

Pokud máte vlasy barvené, mohou reagovat odlišně, proto si raději na jednom pramenu reakci vyzkoušejte.

 

Vitamin C

Zní to zvláštně, ale někteří vlasový mágové na něj nedají dopustit. Pro prosvětlení vlasů je prý nejlepší rozpustit vitamin C ve vodě, dát do rozprašovače a vlasy postříkat. Kadeře jsou po aplikaci rozjasněné, lesklé a pokud ji budete provádět pravidelně, tak i prosvětlené.

 

Slaná voda

Tenhle efekt známe od moře. Sůl v kombinaci se sluncem barvu šisuje a toho můžete využít. Trochu soli rozmíchejte ve vodě a vlasy postříkejte. Výhodou je, že působí také jako tužidlo, ideální je pro přirozeně vlnité vlasy, kudrliny krásně zafixuje. Aby ovšem zesvětlení nebylo moc silné, je dobré vlasy ještě ošetřit sprejem s UV filtrem, který ochrání základní odstín, což je důležité hlavně v létě. 

 

Jablečný ocet

Zesvětluje, ale také odstraňuje z vlasů nadbytečný maz, zbytky stylingových přípravků a skvěle prokrvuje a stimuluje pokožku vlasů. Zabírá i na lupy. A dokonce pomáhá rozmotat „zachumlané“ vlasy. Smíchejte jeden díl octa a šest dílů vody a po umytí vlasy roztokem opláchněte.  Bonus? Zářivý lesk!

 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související