Runwayonline editorial: Krásný nový rok 2021!

Bude to jiné, nové, intenzivnější....
foto: archiv redakce

Skončil rok, na který mnoho z nás nebude vzpomínat v dobrém. Rok, od kterého jsme dostali dost nečekanou ťafku. A poper se s ní, jak umíš. Na druhou stranu nás toho ale také hodně naučil. Například to, že i v nejtěžších dobách se dají rozjet nové projekty, myšlenky či plány. Stačí jen sebrat dost odvahy a pustit se do něčeho nového neznámého, neověřeného… Může to vyjít!

Když jsme začali připravovat vznik tohoto webu, vládl našim životům první tuhý lockdown. A pro mě, zvyklou trávit čas uprostřed ruchu redakce a mít kolem sebe neustále spoustu lidí, to byla úplně nová zkušenost. Najednou sedíte sami doma a máte čas na přemýšlení. To bylo hodně zvláštní, ale zároveň i dost osvobozující. Další cennou zkušeností bylo poznání, že když na to přijde, vystačím opravdu s málem. Člověk si najednou přeskládá priority a ubezpečí se, že nepotřebuje tři podobné svetry, dvoje bílé tenisky ani nový kabát. Bez toho se dá docela dobře žít. I tři měsíce bez kadeřníka se dají zvládnout. Bez čeho se ale žít nedá, jsou kamarádi. Ti mi chyběli opravdu moc. Kontakt po sítích nestačil. Sednout si do hospody a probrat co je nového, kdo s kým a proč, nebo si jen tak obyčejně postěžovat a pobavit se…

Bude to jiné, nové, intenzivnější….

Ale můj vrozený optimismus mi velí doufat, že bude líp! Vlastně to vím. Líp i o to, že si budeme věcí, které jsme až do teď považovali za samozřejmé, víc vážit. Žít asi už nikdy nebudeme úplně stejně jako dřív a je to vlastně dobře. Až si zase budeme moct objednat letenku do Říma, nebudeme se rozčilovat, že letadlo letí v šest ráno a vybrané ubytování nám vyfoukli před nosem. Budeme vděční, že to vůbec jde, a ten víkend si sakra užijeme. Až půjdeme do restaurace, tak určitě s někým, koho máme opravdu rádi. Nebudeme marnit čas s lidmi, kteří nás jen obírají o energii. I obyčejná návštěva kina, divadla či koncertu bude malý svátek. Protože můžeme! Na to se vážně z celého srdce těším a věřím, že to máte podobně. Držme si palce, ať je to co nejdříve.

Mějte se všichni krásně a do nového roku vstupte s dobrou náladou, nadějí a vírou, že lepší časy jsou už na dohled! Síla myšlenky je totiž opravdu mocná. Budu šťastná, když k vašim lepším životům přispějeme i my – milým, inspirativním a povzbudivým čtením na našem webu.

.

Krásný nový rok!

Jitka Lubojacká
šéfredaktorka

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související