Runwayonline editorial: Krásný nový rok 2021!

Bude to jiné, nové, intenzivnější....
foto: archiv redakce

Skončil rok, na který mnoho z nás nebude vzpomínat v dobrém. Rok, od kterého jsme dostali dost nečekanou ťafku. A poper se s ní, jak umíš. Na druhou stranu nás toho ale také hodně naučil. Například to, že i v nejtěžších dobách se dají rozjet nové projekty, myšlenky či plány. Stačí jen sebrat dost odvahy a pustit se do něčeho nového neznámého, neověřeného… Může to vyjít!

Když jsme začali připravovat vznik tohoto webu, vládl našim životům první tuhý lockdown. A pro mě, zvyklou trávit čas uprostřed ruchu redakce a mít kolem sebe neustále spoustu lidí, to byla úplně nová zkušenost. Najednou sedíte sami doma a máte čas na přemýšlení. To bylo hodně zvláštní, ale zároveň i dost osvobozující. Další cennou zkušeností bylo poznání, že když na to přijde, vystačím opravdu s málem. Člověk si najednou přeskládá priority a ubezpečí se, že nepotřebuje tři podobné svetry, dvoje bílé tenisky ani nový kabát. Bez toho se dá docela dobře žít. I tři měsíce bez kadeřníka se dají zvládnout. Bez čeho se ale žít nedá, jsou kamarádi. Ti mi chyběli opravdu moc. Kontakt po sítích nestačil. Sednout si do hospody a probrat co je nového, kdo s kým a proč, nebo si jen tak obyčejně postěžovat a pobavit se…

Bude to jiné, nové, intenzivnější….

Ale můj vrozený optimismus mi velí doufat, že bude líp! Vlastně to vím. Líp i o to, že si budeme věcí, které jsme až do teď považovali za samozřejmé, víc vážit. Žít asi už nikdy nebudeme úplně stejně jako dřív a je to vlastně dobře. Až si zase budeme moct objednat letenku do Říma, nebudeme se rozčilovat, že letadlo letí v šest ráno a vybrané ubytování nám vyfoukli před nosem. Budeme vděční, že to vůbec jde, a ten víkend si sakra užijeme. Až půjdeme do restaurace, tak určitě s někým, koho máme opravdu rádi. Nebudeme marnit čas s lidmi, kteří nás jen obírají o energii. I obyčejná návštěva kina, divadla či koncertu bude malý svátek. Protože můžeme! Na to se vážně z celého srdce těším a věřím, že to máte podobně. Držme si palce, ať je to co nejdříve.

Mějte se všichni krásně a do nového roku vstupte s dobrou náladou, nadějí a vírou, že lepší časy jsou už na dohled! Síla myšlenky je totiž opravdu mocná. Budu šťastná, když k vašim lepším životům přispějeme i my – milým, inspirativním a povzbudivým čtením na našem webu.

.

Krásný nový rok!

Jitka Lubojacká
šéfredaktorka

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související