Tip na seriál: Manifest vás dostane v první minutě. Kdy se dočkáme 4. řady?

foto: Netflix

Fanoušci seriálu Manifest s napětím vzhlíží k magickému datu 28. 8. 2022. Dozvíme se konečně, co se během letu 828 stalo? Zatím to není jisté. Ale jistá „volání“ tu již jsou.

Bylo 28. 8. 2021 8.28, když Netflix oznámil, že 4. řada seriálu Manifest opravdu bude. Datum i čas byly samozřejmě vybrány cíleně a s největší pečlivostí. Ostatně, kdy jindy oznámit pokračování největšího hitu Netflixu posledních let než v tento magicky čas. Ale mnoho otázek stále zůstává.

Manifest nebo Ztracení v New Yorku?

Pokud jste před lety sledovali seriál Ztracení, Manifest vás dozajista nadchne. Zápletka oblíbený hit v mnohém připomíná, jen jsme se z tropického tajuplného ostrova přesunuli do New Yorku. Odlišností je ale samozřejmě mnohem víc.

Odlety z dovolené mohou mít různou podobu, ale když se vaše rodina navíc rozdělí a ta druhá polovina nikdy nedoletí, zasáhne vás to zcela zásadně. A co teprve, když se po 5 a půl letech zmizelé letadlo nečekaně objeví. A všichni na palubě vůbec netuší, že se posunuli v čase a jejich blízcí je mají dávno za mrtvé… Zdálo by se, že tím příběh vlastně končí, to ale ani zdaleka. Vše teprve začíná. Přeživší ze zázračně zjeveného letu 828 začnou mít zvláštní slyšení, kterým říkají volání a kolotoč šílených událostí se dává do pohybu. Příběhu vévodí sourozenecká dvojice, která se snaží celou záhadu rozlousknout. Každý dílek do skládačky ale přínáší jen další záhadu a nečekané pokračování celého příběhu.

Manifest vás chytí od první minuty a už nepustí. Je skvěle napsaný, nudit se nebudete ani vteřinu a rozhodně potřebujete vědět, jak to všechno bylo.

Miliarda zhlédnutí týdně

Na rozdíl od Ztracených (Lost, 2004), kteří byli postupně natahováni a je to na nich dost vidět, byl Manifest od začátku koncipován a napsán jako ucelený příběh, který má svůj pevně definovaný začátek a konec. Jenže! Tvůrce seriálu stanice NBC natočila a odvysílala z původně plánovaných šesti sérií jen tři. Nastoupil covid a zdálo se, že se fanoušci už svého rozuzlení nedočkají. Naštěstí přišel jako zachránce Netflix, původní tři série odkoupil, odvysílal a zvítězil. Sledovanost byla absolutně rekordní, takže rozhodnutí o dotočení seriálu padlo celkem záhy. V již zmírněné magické datum 28. 8. 2021 8.28. „Na smrti a znovuzrození seriálu je něco velmi mystického a metaforického,“ řekl autor seriálu Jeff Rakety v rozhovoru pro Entertainment Weekly. Takže zbývá jediná otázka, kdy to bude?

Dočkáme se?

Všichni by si moc přáli, aby pokračovaní dorazilo co nejdříve. Fanoušci touží, aby to bylo 28. 8. v 8.28, ale realističtější odhady hovoří o letošním podzimu. A je už jisté, že původně plánovaných šest sérií se smrskne na 4. Tvůrce seriálu Jeff Rakety musel scénář upravit tak, aby příběh skončil už 4. sérií, která má mít 20 dílů, rozdělených do dvou částí po vzoru Lucifera. „Závěr se nijak nezmění, zůstane tak, jak byl původně zamýšlený,“ prozradil. „Jsem si naprosto jistý, že 20 epizod stačí k tomu, abych vše odvyprávěl tak, jak to bylo od začátku naplánované.“

O samotném ději ale více neprozradil. Jen se ví, že většina postav zůstává, ale přibudou i nové. Josh Dallas, který hraje Bena v rozhovoru pro Netflix Life prozradil, že se posuneme v čase. A dodal: „Začneme o dva roky později, než skončila třetí série. A abych byl upřímný, podobá se to trochu apokalypse. Ben rozhodně nebude ve správný čas na správném místě, první část pokračování určitě nebude snadná. Připravte se.“

Zdroj: marieclaire.com, deadline.com, daily mail.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související